Avtor: Avtor Objavljeno: 7. 04. 2024

3. VELIKONOČNA

NEDELJA

Lidvina, Tiburcij

Začetek tedna molitve za duhovne poklice

Ubeljsko ob 8.30: za župljane

Fara ob 10.00: za Franc Rožanc, Angela in Mirko

• SESTANEK ŽUPNIJSKEGA PASTORALNEGA SVETA: V ponedeljek, 8.4.2024 imamo po večerni maši v župnišču pri Fari sestanek ŽPS. Dnevni red boste članice in člani dobili v elektronski obliki. Vsi člani lepo vabljeni.
  • ZBIRANJE ZA KARITAS: V nedeljo 7. aprila  članice naše župnijske Karitas zbirajo hrano in čistila, mila, šampone .... za pomoči potrebne. Zbiranje bo potekalo pol ure pred sveto mašo in po maši, pri Fari.
  • ZAČETEK TEDNA MOLITVE ZA DUHOVNE POKLICE: na 3. velikonočno nedeljo bomo začeli teden molitve za nove duhovne poklice, ki bo potekal pod geslom: » Prosite Gospoda žetve!«. Pri mašah bomo vsak dan prebrali duhovno misel in spodbudo, ki nam bo pomagala, da se bomo bolj zavedeli pomena in potrebnosti različnih duhovnih poklicev v naš krajevni in vesoljni Cerkvi. Radi pridite k sveti maši in k molivi za duhovne poklice.
  • KAKO BOMO NADALJEVALI MISIJON? Župnijski misijon je duhovna spodbuda in prenova posameznih vernikov in celotne župnijske skupnosti. Ta proces ni nikoli končan in se moramo zanj vedno znova prizadevati.
    Misijon mora imeti v našem življenju nadaljevanje tudi po tem, ko se uradno »konča«.
    Vse župljane vabim, da kakšen navdih ali spodbudo, po kateri vas je Bog v času misijona nagovoril, vzamete kot popotnico za nadaljnje prizadevanje in bolj dosledno življenje po veri.
  • NAMENI MOLITVE V APRILU 2024:
  • Papež Frančišek prosi, da molimo: »Molimo, da bi v saki kulturi prepoznali dostojanstvo žena ter njihovo bogastvo in da bi se končale diskriminacije, ki jih doživljajo na različnih koncih sveta.
  • Župnik prosi, da molimo: »Molimo za mir, končanje vonj in sovraštva med narodi.
  • ZAHVALA: Vsem, ki ste poskrbeli za čiščenje, krašenje, petje in vse za lepo pripravljeno bogoslužje v velikem tednu in na veliko noč.
    Hvala vsem, ki ste mi pisno voščili za velikonočne praznike.
  • VAŠI DAROVI:
    Ob pogrebu + Marije Bole je družina Popovič  darovala za cerkev 200,00 €.
    Ob pogrebu + Antona Mejaka ste domači in ostali župljani darovali za cerkev 186,00 €
    Za oljčne vejice ste darovali pri Fari: 378,96 €, na Ubeljskem: 161,10 €
    Za oblate ste darovali pri Fari: 620,62 €, na Ubeljskem: 1055,00 €
    Na velikonočno vigilijo in na Veliko noč ste pri ofru darovali za potrebe župnije darovali : pri Fari: 2622,66 €, na Ubeljskem 1474,26 €.
    Iskrena hvala vsem darovalcem in dobrotnikom. Bog povrni!