Avtor: Avtor Objavljeno: 5. 05. 2024

Fara ob 19 h: za  zdravje, Goriče 20

Fara ob 19.30 h sestanek ŽK

Job

Ubeljsko ob 19 h; za + Nada Grossi, (družina Racman)

Pankracij

Koper- Sv. Marko: ob 15 h škofijsko srečanje skupin za moške

Sv. Gora ob 17 h maša za vse gasilce iz KP škofije (škof Jurij)

Fara ob 19 h: za + Debevec in Ženko, Hrenovice 12

7. VELIKONOČNA

Nedelja sredstev druž. obveščanja

Strane ob 8.30 h: za župljane

Fara ob 10 h: za + Rajko Konobelj, Hruševje 35

• ŠKOFIJSKO SREČANJE PRITRKOVALCEV: V nedeljo 5. maja 2024 je ob 15 h škofijsko srečanje pritrkovalcev, v Kojskem (Goriška Brda). Iz naše župnije se bodo srečanja udeležili pritrkovalci od Fare in z Ubeljskega.
  • SV. FLORJAN IN MAŠA ZA GASILCE: Zavetnik gasilcev je sv. Florjan (Cvetko), ki goduje 4. maja. Gospod škof, dr. Jurij Bizjak vabi gasilce iz naše škofije na Sveto Goro pri Gorici, kjer bo v soboto 11. maja, ob 17 h sveta maša za vse gasilce in po maši družabno srečanje.
  • ŠKOFIJSKO SREČANJE SKUPIN ZA MOŠKE: Živa župnija je skupnost različnih skupin, ki se med seboj bogatijo in duhovno dopolnjujejo ter delajo za skupno rast božjega kraljestva v srcih ljudi in v župniji. Zadnja leta se po župnijah vedno bolj uveljavljajo »skupine za moške«.
    V naši škofiji bo srečanje teh skupin v soboto 11.5.2024 ob 15 h, na Markovcu v Kopru.
    Može, ki vas srečanje zanima, ste lepo vabljeni, da se srečanja udeležite, tudi če v naši župniji te skupine še nimamo.
  • GOSPODOV VNEBOHOD: V četrtek, 9. maja obhajamo v katoliški Cerkvi praznik Gospodovega vnebohoda, ko je vstali Kristus dopolnil zemeljsko delovanje in odšel v nebo. Gospodov vnebohod Cerkev obhaja že od 4. stoletja.
    Praznik obhajamo 40 dni po Veliki noči, saj se je Jezus po svetopisemskem izročilu štirideset dni prikazoval učencem in izbranim pričam, preden je odšel v nebo.
    Praznik želi poudariti pomen Kristusove bližine z Bogom Očetom in Sv. Duhom. Jezus je z dušo in telesom odšel v nebesa, vendar na različne načine ostaja prisoten med nami. Drugi vatikanski koncil v Konstituciji o svetem bogoslužju poudarja, da je Kristus navzoč med nami na najodličnejši način v sveti evharistiji, v vseh drugih zakramentih, v duhovnikovi osebi, ki deluje v Jezusovem imenu, v skupnosti verujočih (Cerkvi), ki moli in poje, v Božji besedi, zapisani v Svetem pismu…
    Gospodov vnebohod  tudi nas spodbuja, da se trudimo tako živeti, da bomo z Jezusom deležni večne sreče v nebesih. V mašnem hvalospevu na praznik Jezusovega vnebohoda molimo: »Ni nas zapustil v naši človeški bedi, temveč daje udom svojega telesa upanje, da bomo prišli tja, kamor je odšel on, naša Glava in začetek.«
  • SREČANJE SVETOPISEMSKE SKUPINE: V torek zvečer je v župnišču pri Fari srečanje svetopisemske skupine. Lepo vabljeni.
  • SESTANEK ŽUPNIJSKE KARITAS: V četrtek po maši je v župnišču pri Fari srečanje župnijske Karitas. Lepo vabljeni.
  • NAMEN MOLITVE V MAJU 2024:
    Papež Frančišek prosi, da molimo: »Molimo za redovnice, redovnike in semeniščnike, da bi napredovali na lastni poklicni poti s pomočjo človeške, pastoralne, duhovne in skupnostne formacije, ki naj jih usposobi, da bodo verodostojne priče evangelija.«
    Župnik prosi, da molimo: »Molimo za mlade, da bi po Marijinem zgledu in priprošnji odkrili lepoto in pomen duhovnih vrednot ter darovali svojih sposobnosti za Cerkev in skupno dobro.«
  • ZAHVALA: Lepo se zahvaljujem g. Janezu Otoničarju za nove klopi v podružni cerkvi sv. Ane v Hraščah, za darovani les in za plačilo stroškov mizarju.
    Hvala g. Darku Blažek za veliko ur dela pri čiščenju in pogozdovanje v cerkvenem gozdu.
    Hvala Poličevim za popravilo okna v župnišču na Ubeljskem.
    Hvala g. Rudiju Blažek za nove reflektorje in ureditev razsvetljave v cerkvi sv. Trojice na Razdrtem.
    Vsem dobrotnikom v župniji iskrena hvala in Bog povrni!