Avtor: Avtor Objavljeno: 11. 10. 2020

Oznanila - 11. oktober 2020 - Žegnanjska

FARA  in Ubeljsko, 28. nedelja,  leto A, 11.10. 2020

Ta oznanila v PDF obliki.

Maksimilijan Celjski

Fara ob 19 h: + Albert Karuza in starši, Landol 14

OKT

Koloman

Fara ob 19 h: za + Muha, Landol 14

Kalist I. pap.

Ubeljsko ob 19 h: za + Milena Mohorčič, VU 39

Terezija V. Avilska

Fara ob 19 h: + Neža Debevec, Goriče 20

Marjeta, Gal

Razdrto ob 19 h: za + Janez Gorjanc, Razdrto 15

Ignacij Antijohiski

Fara ob 19 h: + Jakob Čuk, Dilce 28

29. NEDELJA -

MISIJONSKA

NEDELJA

Strane ob 8.30 h: za + Novak in Černigoj, Hrenovice 44

Fara ob 10 h: za + Nada Bole, Fara

Nabirka za potrebe misijonov

• Zardi zaščite pred okužbo s korona-virusom, je potrebno v cerkvah in drugih zaprtih prostorih župnije uporabljati zaščitno masko, razkuževati roke in skrbeti za varnostno razdaljo. Ob nedeljah in praznikih morajo verniki, ki se udeležijo svete maše oddati napisano telefonsko številko. Pri verouku veljajo ista pravila kot v šoli. Odgovornost za dosledno izvajanje navodil nosi vsak sam in drug za drugega. Zaradi slabšanja razmer in vedno večjega števila okuženih v naši državi, bo zelo verjetno v kratkem prišlo do še bolj strogih ukrepov in omejitev.
  • Danes popoldne, ob 15 h bo maša pri sv. Bricu, v zahvalo za dobro letino. V primeru slabega vremen ta sveta maša odpade.
  • Mesec oktober in molitev rožnega venca. Prosim, spodbujam, priporočam, da v oktobru, pa tudi drugače radi molite rožni venec ali vsaj kakšno desetko. Molimo/ite v družinah, po skupinah, soseskah, zaselkih, v cerkvi pred mašo… Učite moliti otroke!
  • Nedeljska maša je ob sobotah pri Fari uvedene zato, da v času okužb s korona virusom , kljub omejitvam, nihče ne bi ostal brez nedeljske maše oz. se izgovarjal, da ni prostora v cerkvi. Potrebno je, da se sami razporedite, eni v soboto, drugi v nedeljo.
  • MOLITVENI NAMEN V OKTOBU  2020

Papež Frančišek priporoča za vso Cerkev: Molimo, da bi bili v moči krsta verni laiki, zlasti ženske, v večji meri vključene v odgovorne službe v Cerkvi.

Molitveni namen v oktobru, za našo župnijo: Molimo za tiste med nami, ki ne molijo in opuščajo osebno molitev.

• Duhovna spodbuda

Duhovna spodbuda:
»Dragi starši, naučite otroke moliti! Molite z njimi!«
(papež Frančišek)

• Danes teden je misijonska nedelja. Vaši darovi bodo namenjeni za potrebe slovenskih misijonarjev in misijonark.
  • Starše birmancev pri Fari prosim, da se čimprej dogovorite za tak urnik verouka, da bodo lahko vsi birmanci prihajali na srečanja brez zamujanja in nepotrebnih izostankov.
  • Iskrene čestitke in zahvala vsem zakonskim jubilantom v naši župniji:  za zvestobo, ljubezen, potrpežljivost, vztrajnost in lep zgled.
  • Hvala Poličevim, ki so pripeljali in nažagali  drva za župnišče na Ubeljskem.
  • Hvala vsem, ki ste na Ubeljskem in pri Fari darovali hrano in poljske pridelke za potrebe Karitas.
  • V ponedeljek je ob 16 h pri Fari pogreb +  Dušana Vidrih iz Hrašč. Pokojnega in domače priporočam v molitev
  • Člani ŽPS lahko po maši v župnišču dvignete nov zbornik z gradivom za člane ŽPS.
  • V preteklem tednu so delavci popravili in zakrpali razpoke na zidu pod cerkvijo sv. nadangela Mihaela v Šmihelu.
  • Za sveto spoved sem na razpolago pol ure pred sveto mašo. Sveto spoved je možno opraviti v zakristiji, prostorih župnišča ali zunaj. Po dogovoru je možno spoved opraviti tudi ob drugih priložnostih.

Vaš župnik Vinko