Avtor: Avtor Objavljeno: 18. 10. 2020

Oznanila - 18. oktober 2020 - misijonska

29. nedelja med letom, leto A -
18. 10. 2020

Ta oznanila v pdf obliki.

Pavel od Križa

Fara ob 19 h: za + Otoničar, Hrašče 103a

OKT

b.sl. Anton Strle

Fara ob 19 h: za + Debevec, Landol 41

Uršula

Razdrto ob 19 h: za + Vida in Ignac Junc, Razdrto 21

Janez Pavel II.

Hrašče ob 19 h: + Rafaela Merše, Anton in Silvester Šajn,

Hrašče 105

Janez Kapistran

Ubeljsko ob 19 h: za + Debevec in Jurca, MU 9a

A. Marija Claret

Ubeljsko ob 19 h: + Rudi Hreščak, Brezje 4

30. NEDELJA - ŽEGNANJSKA

NEDELJA

Ubeljsko ob 8.30 h: za župljane

Fara ob 10 h: za + Andrej Bajc, Goriče 9

• NAVODILA SLOVENSKIH ŠKOFOV za župnije, ki so z vladnim odlokom v oranžnem območju za zajezitve Covid -19 (povzetek). Navodila veljavo od 16.10.2020
    • Do nadaljnjega lahko potekajo svete maše samo v cerkvah, z udeležbo največ 10 vernikov.
    • Slovenski škofije vsem vernikom, ki se ob nedeljah ne morejo udeležiti svetih maš, podeljujejo odvezo od nedeljske dolžnosti (prim ZCP, kan. 1245).
    • Duhovniki naj ne prenašajo svetih maš po spletu. Verniki, ki se svete maše ne morejo udeležiti v cerkvi, naj spremljajo svete maše po TV, Radiu Ognjišče, Tv Exodus. Trudijo naj se za osebno in skupno molitev, branje Božje besede in dobra dela. Prejmejo naj duhovno obhajilo in kolikor je mogoče naj se udeležijo svete maše med tednom.
    • Zaradi izrednih razmer lahko verniki, ki se ne morejo udeležiti svete maše, prejmejo obhajilo izven obreda svete maše, darujejo za cerkev in dobijo oznanila. Duhovniki lahko določijo in pravočasno oznanijo, katero uro bo mogoče prejeti obhajilo izven svete maše.
    • Udeležba pri maši in drugih obredih je dovoljena samo zdravim osebam.
    • Pri udeležbi svete maše imajo prednost tisti verniki, ki so mašo naročili oz. njihovi domači.
    • Tisti, ki se bodo maše udeležili, morajo svojo prisotnost predhodno najaviti in se z župnikom dogovoriti: po telefonu, po e-pošti ali kako drugače.
    • Pred vstopom v cerkev si morajo vsi nadeti masko, razkužiti roke in upoštevati predpisano varnostno razdaljo (2m). Tudi pri odhodu iz cerkve si morajo vsi razkužiti roke.
    • Vsi, ki so prisotni pri maši (velja za maše med tednom in ob nedeljah), morajo pri vstopu v cerkev oddati svojo telefonsko številko.
    • Med sveto mašo ni zborovskega in ne ljudskega petja.
    • Svoje darove za potrebe župnije verniki oddajo v nabiralnik.
    • Cerkev naj bo odprta za osebno molitev vernikov, vendar je lahko v cerkvi istočasno največ 10 ljudi.
    • Do nadaljnjega so dovoljeni samo krsti, poroke in cerkveni pogrebi, izven svete maše, v zasebnem krogu, z udeležbo največ 10 ljudi.
    • Obiski bolnikov za prve petke so dovoljeni prav tako podeljevanje bolniškega maziljenja. Pri tem je potrebno dosledno spoštovati varnostna navodila.
    • Kateheza - verouk od prvega do vključno petega razreda še naprej poteka v veroučnih prostorih, za ostale razred se kateheza izvaja na daljavo.
    • Pastoralna in župnijska srečanja, do 10 oseb, so dovoljena, ob upoštevanju  varnostnih navodil.
    • Vsak ki se udeleži maše ali drugih srečan v cerkvi ali župnijskih prostorih, je sam odgovoren, za zaščito pred morebitno okužbo.
    • Svete maše bom imel po oznanjenih namenih, ne glede na udeležbo vernikov.
    • Kadar je maša na podružnicah, morate sami poskrbeti za razkužilo pri vstopu v cerkev.
    • Vsi, ki želite ali nameravate priti k sveti maši med tednom ali v nedeljo, me morate pravočasno (en dan prej)  poklicati na 041/615-838, ali napisati sporočilo, zato, da ne bomo prekoračili dovoljenega števila udeležencev (10 ljudi). To velja od 16.10.2020 dalje.
  • V nedeljo, 18.10.2020, je pri Fari, ob 11 h krst JERCE  Čuk.
  • Otroci, ki obiskujejo verouk od 1. do vključno 5. razreda imajo do nadaljnjega  verouk v učilnicah, tako kot do sedaj, vsi iz višjih razredov pa na daljavo.
  • Glede možnosti prejema sv. obhajila izven svete maše, se bomo posvetovali z člani ŽPS in nato sporočili, kako bomo v naši župniji ravnali na tem področju.
  • Mesec oktober in molitev rožnega venca. Prosim, spodbujam, priporočam, da v oktobru, pa tudi drugače radi molite rožni venec ali vsaj kakšno desetko. Molimo/ite v družinah, po skupinah, soseskah, zaselkih, v cerkvi pred mašo… Učite moliti otroke!
  • MOLITVENI NAMEN V OKTOBU  2020
  • Papež Frančišek priporoča za vso Cerkev: Molimo, da bi bili v moči krsta verni laiki, zlasti ženske, v večji meri vključene v odgovorne službe v Cerkvi.
  • Molitveni namen v oktobru, za našo župnijo: Molimo za tiste med nami, ki ne molijo in opuščajo osebno molitev. Molimo tudi za zajezitev okužbe in zdravstvene delavce.
  • Duhovna spodbuda:
    »Dragi starši, naučite otroke moliti! Molite z njimi!«
    (papež Frančišek)
  • VAŠI DAROVI: Ob smrti in pogrebu pokojnega Silvestra Mlač so domači darovali za cerkev sv. Brica 100 €, za c. sv. Ane v Hraščah 200 €. Hvala in Bog povrni.
  • Za sveto spoved sem na razpolago pol ure pred sveto mašo.

Vaš župnik Vinko