Avtor: Avtor Objavljeno: 25. 10. 2020

OKT

Sabina

Maša za + Silvester Mlač, VU 14, 30 dan

Po namenu, Razdrto (oddana)

Simon in Juda T. ap.

Maša za + Saša Hrašovec, Hrašče

Mihael Rua

Maša za + Franc Mejak, Goriče 21

Marcel

Maša za + Maver in Jug, M. Brda 8

Volbenk

Dan reformacije

Maša za + Simčič, Razdrto 1;

Blagoslov pokopališča na Razdrtem ob 18h, v Brinju ob 18.30h.

VRNITEV NA SONČNI ČAS

NOV.

Nedelja

VSI SVETI

Dan spomina na mrtve

Maša za + starše Slivar, M. Brda 8

Maša za + Slavko Konobelj, Studenec 24

Blagoslov pokopališča na Ubeljskem ob 16h, pri Fari ob 16.30h

NOV.

Spomin vseh vernih rajnih

Maša za + Pavla Šantelj, Šmihel 4

Blagoslov pokopališča v Rakuliku ob 16h, v Šmihelu ob 16.30h

• Škofje določajo, da so v času epidemije (do nadaljnjega)  vse svete maše z udeležbo ljudstva odpovedane. Duhovniki mašujemo zasebno, po namenih, ki so navedeni v oznanilih. Do nadaljnjega so odpovedane oz. preložene tudi poroke, krsti in birme.
  • V času epidemije, ko se ob nedeljah in zapovedanih praznikih ni mogoče udeležiti svete maše v cerkvi, je potrebno spremljati sveto mašo po radiu Ognjiše, po RTV SLO ali na Exsodusu…  Na spremljanje maše se je potrebno pripraviti in med spremljanjem poskrbeti za primerno zbranost.
  • V času epidemije so z dovoljenjem škofov cerkve odprte na določen dan in uro , da verniki lahko pridete molit, da ste lahko pri sveti spovedi in da prejmete sveto obhajilo. Pri tem je potrebno upoštevati vsa navodila o varovanju pred okužbo.
  • V naši župniji bo možnost za molitev v cerkvi ter  prejem spovedi in  svetega obhajila izven maše: Na Ubeljskem : ob sobotah od 17 h – 18 h. Pri Fari: ob nedeljah od 17 h – 18 h. Za obhajilo je rezerviranih zadnjih 10 minut. K obhajilu pristopate skozi glavni vhod, odhajate pri stranskem ali skozi zakristijo. Eno uro pred  obhajila je potreben evharistični post. Pred obhajilom vsak sam zmoli kesanje in očenaš. Po obhajilu lahko v nabiralnik oddate svoj dar za cerkev (miloščino) in vzamete nova oznanila.
  • Za molitev v cerkvi in prejem svetega obhajila se je potrebno en dan prej prijaviti župniku. V cerkvi je lahko istočasno največ 6. ljudi. Udeležba je dovoljena le zdravim vernikom.
  • Slovenski škofje prosijo vse vernike, da na praznik Vseh svetih in vernih rajnih opustijo tradicionalno obiske sorodnikov in prijateljev ter pokopališč in grobov izven domače statistične regije. Verniki naj zasebno ali s člani svoje družine (skupnega gospodinjstva) obiščejo samo grobove v domači župniji oz. znotraj statistične regije in tam molijo za rajne.
  • Namesto nakupov cvetja in sveč škofje vabijo vernike, da pri domačem duhovniku darujejo za svete maše ( za svoje pokojne sorodnike, za zdravje v družini, za blagoslov pri delu, za srečen zakon, za uspeh v šoli, za starše, za prijatelje, za duhovne poklice itd). Župniki naj vernike povabijo k darovanju za mašne namene in vzdrževanja župnije.
  • Za praznik Vseh svetih in vernih rajnih, 1. in 2. novembra bomo župniki blagoslovili pokopališča brez navzočnosti vernikov. Ker imamo v naši župniji 6 pokopališč, bom pokopališča blagoslovil po razporedu, kot je navedeno. Blagoslov grobov bo naznanilo zvonjenje.
  • Po naročilu škofov se bodo na predvečer pred praznikom Vseh svetih in vernih rajnih
    (1. in 2. novembra) ob 18 h oglasili zvonovi po župnijskih cerkvah ter ljudi povabili k družinski in osebni molitvi za rajne ( rožni venec ali vsaj eno desetko).
  • Škofje priporočajo in prosijo, da verniki med prazniki Vseh svetih in vernih rajnih v domači župniji opravijo sveto spoved, prejmejo sveto obhajilo, darujejo za svete maše za pokojne, opravijo dobro delo in prejmejo odpustek. Zaradi  epidemije in izrednih razmer, je podaljšana  možnost za prejem odpustka z 1. in 2. novembra, na cel mesec november. Kako prejmemo odpustek za rajne, je razloženo v prilogi teh oznanil.
  • V teh izrednih časih in preizkušnji  želim vsem zdravja, miru in Božjega blagoslova. Ohranjamo medsebojno povezanost v molitvi. Še posebej vas prosim, da se v teh dneh bolj potrudite za družinsko molitev. Vanjo vključite vaše drage rajne, bolne in okužene ter zdravstvene delavce. V ta namen darujte za svete maše. Svete maše, ki jih ne bom mogel opraviti v župniji bom oddal na škofijo, kjer bodo mašne oddali tistim duhovnikom ki nimajo dovolj maš.
  • Zaradi epidemije in omejitev, v novembru ne bom obiskal bolnih in starejših na domu. V primeru resne bolezni ali pred odhodom bolnika v bolnico, me vedno lahko pokličete, da pridem na dom.
  • Kljub izrednim razmeram vsem, še posebej otrokom želim lepe »krompirjeve« počitnice. Obenem prosim, da ne pozabite na redno, vsakodnevno molitev, versko vzgojo ter dosledno upoštevanje navodil in zaščito pred okužbo s korona virusom.
  • V nujnih primerih me vedno lahko pokličete na 041/615 – 838.

Vaš župnik Vinko