Avtor: Avtor Objavljeno: 8. 11. 2020

FARA  in Ubeljsko, 32. nedelja – zahvalna
Leto A -  8. 11. 2020

Teodor, Darko

Maša za + Danilo in Hilda Kobal ( Knafeljc)

Leon Veliki

Maša za + Lino Rebec, Hruševje 26

Martin

Maša za + Cej, Hrašče 75

Jozafat in  Emilijan

Maša za + Jože in Pavla Gruden, Dilce 15

Stanislav Kostka

Maša za + Aleksander Terčelj, VU 29

Nikolaj Tavelić

Maša za + Saša Hrašovec, Hrašče 78

Nedelja

33. NEDELJA

Albert Veliki

Maša za župljane

Maša za + Ivan Debevec, Landol 14

• 8. novembra obhajamo zahvalno nedeljo. Letošnja jesen nam je po Božji dobroti prinesla obilo pridelkov . Bogu se zahvaljujmo za vse materialne darove, a ne pozabimo na darove milosti in Duha, ki nas stalno razsvetljuje, vodi in navdihuje za dobro.

Vsem župljanom se iz srca zahvaljujem za molitveno podporo in številne darove, biro, pozornosti, pomoč in sodelovanje, ki sem ga deležen. Bog naj obilno povrne tudi vsem, ki velikodušno skrbite za domačo župnij, v njej sodelujete na različne načine in podpirate misijonarje. V prilogi si preberite tudi zahvalo slovenskih škofov.

• 11. novembra goduje zavetnik naše župnije, sv. Martin. Zunanjo slovesnost in župnijski praznik letos odpade zaradi omejitev, ki so v veljavi. Priporočam da se z molitvijo in priprošnjo k sv. Martinu, za vse ljudi v župniji, obrnete vsak dan v tem tednu z pesmijo oz. molitvijo, ki je v prilogi teh oznanil.
  • Škofje določajo, da so v času epidemije (do nadaljnjega)  vse svete maše z udeležbo ljudstva odpovedane. Duhovniki mašujemo zasebno, po namenih, ki so navedeni v oznanilih. Do nadaljnjega so odpovedane oz. preložene tudi poroke, krsti in birme.
  • V času epidemije, ko se ni mogoče udeležiti svete maše v cerkvi, je ob nedeljah in zapovedanih praznikih potrebno spremljati sveto mašo po radiu Ognjišče, po RTV SLO.

Na spremljanje maše se je potrebno pripraviti in med spremljanjem poskrbeti za primerno zbranost in sodelovanje.

• V času epidemije verniki v domači župniji lahko pridejo v cerkev molit in prejmejo sveto obhajilo. V tem času je priložnost tudi za sveto spoved. V naši župniji je možnost za molitev v cerkvi, za spoved in prejem svetega obhajila izven maše: Na Ubeljskem : ob sobotah od 17 h – 18 h. Pri Fari: ob nedeljah od 17 h – 18 h.

Župniku se je potrebno prijaviti en dan prej in se držati dogovorjenega termina za prihod in odhod iz cerkve. V cerkvi je lahko istočasno največ 6. ljudi (skupaj z župnikom)

Eno uro pred  obhajilom je potreben evharistični post. Pred obhajilom zmolimo kesanje in očenaš. Po obhajilu lahko v nabiralnik oddate svoj dar za cerkev (miloščino) in vzamete nova oznanila. Udeležba je dovoljena le zdravim vernikom.

• Zaradi  epidemije in izrednih razmer, je podaljšana  možnost za prejem odpustka z 1. in 2. novembra, na cel mesec november.
  • V teh zahtevnih razmerah ohranjamo medsebojno povezanost v molitvi. Še posebej prosim  starše, ki imate otroke pri verouku, da se trudite za redno družinsko molitev in spremljanje nedeljskega bogoslužje po TV , spletu ali radiu. Glavni verouk je v družini!
  • Verouk  oz. župnijska kateheza za otroke bo do nadaljnjega potekala na daljavo. Če bo prišlo do spremembe vas bomo obvestili. Prosim starše in otroke, da spremljate in upoštevate navodila katehistinj in župnika na internetu.
  • Molitveni namen v novembru 2020

Papež prosi: Molimo, da bi napredek na področju robotike in umetne inteligence vedno služil človeku.

Župnik prosi: Molimo, da bi v družinah pokazali ljubezen do bolnih in starejših tako, da bi poskrbeli za pravočasni prejem zakramenta bolniškega maziljenja.

• Duhovna spodbuda:

»Svetost ne pomeni, da delamo izredne stvari, pač pa da običajne stvari delamo z ljubeznijo in vero.«(papež Frančišek)

• Tisti, ki ste naročili Marjanski koledar, ga lahko dobite pri župniku.

Spletna stran je še v nastajanju. Prosim in vabim mlade, ki imate računalniško znanje in smisel za urejanje spletnih strani, da pri tem pomagate. Kdor je pripravljen sodelovati, naj me pokliče ali se oglasi po e- pošti.

vaš župnik Vinko