Avtor: Avtor Objavljeno: 22. 11. 2020

Leonard

Maša za + Ivana Tornič, Hrašče 46, 30 dan

Modest in Virgil

Dan posta in molitve za  prenehanje epidemije

Maša za + Miroslav Posega, Mala Brda 9

Katarina Laboure

Maša za + Marija Poženel in Kristina Benec, Dilce 23

1. ADVENTNA NEDELJA

Nedelja KARITAS

Maša za župljane

Maša za + Rajko Doles in družina Samsa, Velika Brda 2

• Teden Karitas. Pred nami je teden Karitas. V tem tednu, v sredo 25. novembra ob 20.05, bo potekal že 30. dobrodelni koncert Klic dobrote za pomoč slovenskim družinam v stiski. Sredstva bomo lahko darovali v času koncerta in še ves december. Sveta maša za sodelavce Karitas bo v nedeljo 29. 11. ob 10.00 v mariborski stolnici. Ob tej priložnosti se člani Župnijske Karitas zahvaljujemo vsem župljanom za vsakršno pomoč v obliki darov, hrane, molitve… in  za vsa dobra dela v svojem okolju.  Bog povrni tudi vsem požrtvovalnim sodelavkam in sodelavcem naše župnijske Karitas.
  • Začetek adventa. Konec meseca novembra bomo začeli novo cerkveno leto in z adventom pripravo na Jezusov prihod v božičnih praznikih.

Ne vemo še, kako bomo lahko letos obhajali božične praznike. Dobro pa je, da se v krogu družine pravočasno dogovorite, kako boste preživeli letošnji adventni čas. Ne pozabite na pripravo adventnega venca in mah za jaslice.

• Upoštevajmo navodila naših škofov, ki veljajo od 13.11.2020 in podpirajmo prizadevanja za omejitev epidemije. V času omejitev je možno prejeti obhajilo izven maše, vendar le posamično in ob upoštevanju zaščitnih ukrepov. Člani iste družine oz. skupnega gospodinjstva lahko pridete skupaj. En dan prej se je treba prijaviti župniku.
  • Starše prosim, da se trudite za družinsko molitev in spremljanje nedeljskega bogoslužje po TV, spletu ali radiu. Glavni verouk je v družini. Spodbujajte in preverite, če so otroci na tekočem glede verouka na daljavo.
  • Slovenski škofje vabijo vse katoličane in druge, da v času epidemije, vsak petek  molimo in se postimo za prenehanje epidemije.

Izkušnja vere nas uči, da so naši predniki na velike preizkušnje vedno odgovarjali z ljubeznijo do bolnikov in poglobljeno vero. Z molitvijo in postom se obrnimo na Gospoda s prošnjo za prenehanje epidemije, solidarnost z bolniki in njihovimi družinami, ter v znamenje podpore zdravstvenim delavcem pri premagovanju te bolezni. V ta namen lahko molimo »Molitev za zdravje v času epidemije«.

• Molitveni namen v novembru 2020

Papež prosi:Molimo, da bi napredek na področju robotike in umetne inteligence vedno služil človeku.

Župnik prosi: Molimo, za obolele z korona virusom, za zdravnike, medicinske sestre in vse, ki pomagajo ter lajšajo stiske obolelih.

• Duhovna spodbuda:

»Ostareli so dragocen zaklad, ki pa ga včasih zavržemo. Krivično je, da potiskamo ostarele na stran, s tem delamo nepopravljivo škodo«!(papež Frančišek)

• Ob smrti in pogrebu  + Ivane Tornič , iz Hrašč, so domači  darovali 150 € za cerkev sv. Ane. Hvala in Bog povrni!
  • Oznanila najdete tudi na spletni strani župnije: zupnija-hrenovice.rkc.si.
  • V nujnih primerih me vedno lahko pokličete na 041/615 – 838.
  • PRILOGA TEH OZNANIL:
  • ) Družinsko bogoslužje za nedeljo Kristusa Kralja vesoljstva 2020