Avtor: Avtor Objavljeno: 18. 04. 2021

FARA in Ubeljsko, 3. velikonočna nedelja

Leto B – 18. 4. 2021

Leon IX.

Teden molitve za duhovne poklice

Ubeljsko ob 19 h: v dober namen

Ubeljsko – k maši ste povabljeni birmanci in vaše družine

Teotim

Fara ob 19 h: za + Simčič, Landol

Fara – k maši ste povabljeni prvoobhajanci in vaše družine

Anzelm

Ubeljsko ob 19 h: za + Leopold Novak, VU (8 dan)

Hugo

Fara ob 19 h: za Jože Dolenc, Hruševje 8

Jurij

Goduje naš škof  dr.Jurij Bizjak;  Opasilo v Šmihelu odpade

Razdrto ob 19 h: za + Jure Grossi, Razdrto 45

Fidelis, M. Kleopova

Fara ob 19 h: za + Ivano Žnidaršič, Studenec 9, 8 dan

Za blagoslov v družinah, Landol 41 (oddana)

Fara: k maši ste povabljeni birmanci in vaše družine

4. VELIKONOČNA N. Dobrega Pastirja

Marko, evangelist

Ubeljsko ob 8.30 h: za + Aleksander Maver, M. Brda 8

Fara ob 10 h. za žive in pokojne župljane

Zaključek tedna molitve za duhovne poklice

• Do preklica velja, da je pri sveti maši v cerkvi lahko toliko vernikov, kolikor omogoča določilo, ki pravi, da je na 30 m2 lahko ena osebo ali člani istega gospodinjstva. Po teh merilih lahko pri Fari pride k maši 16 posameznikov ali družin, na VU pa 8.
  • TEDEN MOLITVE ZA DUHOVNE POKLICE: V tem tednu v Cerkvi molimo in prosimo za nove duhovne poklice. Pri vsaki maši se bomo s kratko mislijo in prošnjo pridružili temu namenu.
  • UDELEŽBA PRI MAŠI: Kdor želi priti k maši, se mora obvezno  in pravočasno prijaviti župniku. Upoštevati  e potrebno tudi vse preventivne ukrepe: razkuževanje rok, maska, varnostna razdalja, brez druženja pred cerkvijo. To je še toliko bolj pomembno, ker je bila v zadnjem tednu naša regija z največ okuženimi na število prebivalcev.

LEPO PROSIM, DA SE ZA UDELEŽBO PRI MAŠI PRIJAVITE NA ZAČETKU TEDNA !!!

• PREDNOST PRI MAŠI: Pri maši ima prednost družina ali posameznik, ki je za tisti dan mašo naročil in družine z birmanci in prvoobhajanci. Kolikor bo ostalo prostora, ste dobrodošli tudi drugi. To je potrebno zato, da se s prvoobhajanci in birmanci lahko vsaj za silo pripravimo na prejem zakramenta svete spovedi, prvega obhajila in birme. Prosim za razumevanje in upoštevanje!
  • NAŠ ŠKOF dr. Jurij Bizjak ta teden goduje.  Spomnimo se ga v molitvi.
  • OPASILO SV. JURIJA: Zaradi omejitev in premajhnega prostora v cerkvi letos odpade opasilo in maša v čast sv. Jurija v pokopališki cerkvi v Šmihelu.
  • VEROUK zaradi omejitev še vedno poteka na daljavo.
  • MOLITVENI NAMEN PAPEŽA  FRANČIŠKA v aprilu 2021  »Molimo za tiste, ki izpostavljajo svoje življenje, ko se borijo za temeljne človekove pravice v diktaturah, v totalitarnih režimih in tudi v krizah demokracije.«
  • Župnik prosi, da v aprilu 2021: »Molimo za prvoobhajance in birmance, da bi ob zgledu in podpori staršev poglobili in utrdili svojo vero in ljubezen do Jezusa.«
  • DUHOVNA SPODBUDA: »Častiti Boga pomeni učiti se, kako biti z njim, odstraniti vse svoje skrite malike in postaviti njega v središč svojega življenja.« (papež Frančišek)
  • VAŠI DAROVI: Ob smrti in pogrebu + Leopolda Novaka so domači darovali za potrebe cerkve na Ubeljskem 300,00 €. Družina Černigoj pa je za potrebe cerkve na Ubeljskem darovala 700,00 €, ki so jih zbrali z izdelavo in razdelitvijo oblatov, pred velikonočnimi prazniki. Vsem dobrotnikom Bog povrni in iskrena hvala.
  • PRILOGA TEH OZNANIL:

a) družinsko bogoslužje 3. velikonočne nedelje