Avtor: Avtor Objavljeno: 25. 04. 2021

Atanazij

Ubeljsko ob 8.30 h: za žive in pokojne župljane

Fara ob 10 h: za + Slavko Konobelj, Studenec 24

• UDELEŽBA PRI MAŠI: Kdor želi priti k maši v cerkev, se mora pred tem prijaviti župniku. Upoštevati  je potrebno tudi preventivne ukrepe: razkuževanje rok, maska, varnostna razdalja.

Pri maši v cerkvi je lahko toliko vernikov, kolikor omogoča določilo, ki pravi, da je na 30 m2 lahko ena osebo ali člani istega gospodinjstva. Po teh merilih lahko pri Fari pride k maši 16 posameznikov ali družin, na Ubeljskem pa 8.

• LJUDSKO PETJE V CERKVI: Cerkveno ljudsko petje je od 23. 4.2021 ponovno dovoljeno. Zborovsko petje je v cerkvah še vedno prepovedano, razen v primerih, ko ga izvajajo osebe, ki živijo v skupnem gospodinjstvu.
  • VEROUK – KATEHEZA IN DUHOVNA VZGOJA:

Od 23.4.2021 se katehetska dejavnost, duhovna vzgoja ter versko izobraževanje lahko ponovno izvaja, če je med udeleženci zagotovljene najmanj 1, 5 m varnostne razdalje. Osebe, ki izvajajo to dejavnost morajo enkrat tedensko oz. pred izvedbo opraviti PCR ali hitri antigenski (HAG) test. Dejavnost lahko opravljajo le sebe, ki so bile na testu negativne.

Zaradi prvomajskih počitnic otroci od 25.4. do 2.5.2021 nimajo verouka, morajo pa imeti izpolnjene vse dosedanje obveznosti. Vse otroke, ki boste čez prvomajske praznike doma, vabim, da en dan v tem tednu pridete k sveti maši.

• PRVOMAJSKE POČITNICE:

Vsem privoščim lepe prvomajske počitnice in oddih, vendar upoštevajte preventivne ukrepe, ker drugače sami sebi in drugim delamo škodo in dodatne težave. Z neodgovornim obnašanjem ogrožamo tudi izvedbo prvega obhajila in birme.

• MAŠA PRI SV. BRICU: za 1. maj smo običajno imeli popoldne mašo pri sv. Bricu. Ker na prostem ni dovoljeno zbiraje več kot 10 ljudi, maša pri sv. Bricu odpade in jo bomo imeli v cerkvi na Ubeljskem.
  • MARIJIN MESEC MAJ IN ŠMARNICE:

V petek, na praznik sv. Jožefa Delavca začenjamo Marijin mesec maj in šmarnično pobožnost. Kolikor razmere dopuščajo, vas lepo vabim k sveti maši in šmarnični pobožnosti v cerkev. Ker večina ne bo mogla priti v cerkev, zelo priporočam, da se v mesecu maju, ob večerih zberete v družini pred Marijino podobo ali kipom in skupaj zmolite: »Zdrava Marijo ali Pod tvoje varstvo«.

• MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA v maju 2021  »Molimo, da bi tisti, ki so odgovorni za finance, sodelovali z vladami z namenom, da se uredijo finančni trgi, državljani pa zaščitijo pred njihovimi nevarnostmi.«
  • Župnik prosi, da v maju 2021: »Priporočajmo naši nebeški Materi Mariji in sv. Jožefu  naše družine še posebej matere in očete, da bi dar vere in krščanskih vrednot prenašali na otroke in mlade.«
  • DUHOVNA SPODBUDA: »Prosimo Marijo, naj nas nauči, kako živeti vero v svojem vsakdanu in narediti več prostora za Gospoda.« (papež Frančišek)
  • KARITAS: Slovenska Karitas prosi za pomoč in podporo projektu: »Pomagajmo preživeti in živeti«. V ta namen zbirajo sredstva za pomoč ljudem v naši domovini, ki živijo v materialnem pomanjkanju. Epidemije je mnoge stiske še poglobila. Svoj dar lahko nakažete s položnice, ki so na razpolago na stojalu ob izhodu iz cerkve. Vsem dobrotnikom iskrena hvala in Bog povrni.
  • PRILOGA TEH OZNANIL: