Avtor: Avtor Objavljeno: 2. 05. 2021

Fara ob 17 h srečanje z birmanci

Fara ob 19 h: za + starši Bole, Helena in Leopold, Hrašče 146

Gizela

Prvi petek: dopoldne obiščem na domu bolne in starejše

Ubeljsko ob 19 h: + Pavel in Štefanija Hladnik,  VU 4

Bonifaciji IV., Viktor

Fara ob 9 h – 11 h srečanje z vsemi birmanci

Fara ob 19 h: za + Ivan in Marjeta Trošt, Šmihel 61

6. VELIKONOČNA

Nedelja turizma

Izaija, prerok

Ubeljsko ob 8.30 h: za žive in pokojne župljane

Fara ob 10 h: za + Erika Počkar, Hrašče 108

• UDELEŽBA PRI MAŠI: Kdor želi priti k maši v cerkev, se mora pred tem prijaviti župniku. Upoštevati  je potrebno preventivne ukrepe: razkuževanje rok, maska, varnostna razdalja.

V naši regiji še vedno velja, da je v cerkvi lahko pri maši na 30 m2 ena osebo ali člani istega gospodinjstva. Po teh merilih lahko pri Fari pride k maši 16 posameznikov ali članov iste družine, ki živijo v skupnem gospodinjstvu, na Ubeljskem pa 8.

• LJUDSKO PETJE V CERKVI: od 23. 4.2021 je v cerkvi ponovno dovoljeno ljudsko petje. Zborovsko petje je v cerkvah še vedno prepovedano, razen v primerih, ko ga izvajajo osebe, ki živijo v skupnem gospodinjstvu.
  • PRVO OBHAJILO IN BIRMA

S strani škofije je potrjeno, da bomo v naši župniji imeli birmo v soboto 5. junija ob 9 h, v župnijski cerkvi pri Fari. Na birmo se pripravlja 16 birmank in birmancev.

Otroci, ki obiskujejo tretji razred verouka bodo prvič prejeli sveto obhajilo 13. junija ob 10 h na Ubeljskem in v nedeljo 20. junija ob 10 h pri Fari. Na Ubeljskem je letos 8 prvoobhajancev, pri Fari pa 5. Ko bo bolj jasno kako so otroci pripravljeni in če bodo vsi starši soglašali, se lahko dogovorimo tudi za kakšno spremembo. Datum za prvo spoved bomo določili na srečanjih v tem in prihodnjem tednu.

Ta teden bomo v živo začeli z srečanji za pripravo na spoved in obhajilo ter na birmo. Glavni del in namen priprave je ta, da otroci in mladi v sebi oblikujejo  pozitiven odnos do zakramentov, da jih bodo redno in vredno prejemali in iz njih črpali moč za krščansko življenje.

Le manjši del priprave bo namenjen sami »izvedbi« prazničnega dneva.

Zaradi epidemije in omejitev, ki so do sedaj veljale imamo za pripravo izjemno malo časa, zato bo potrebnih več srečanj. Zelo pomembno je sodelovanje in zavzetost vseh: otrok, mladih, njihovih staršev, družin ter cele župnije. Na srečanjih, vsaj nekaterih, je nujna prisotnost vsaj enega od staršev.

Srečanja bomo imeli v cerkvi, ker je dovolj velik prostor, da lahko zagotovimo potrebne pogoje. Brez udeležbe na srečanjih ni mogoče zagotoviti potrebne  pripravljenosti.

• VEROUK – KATEHEZA IN DUHOVNA VZGOJA:

Glede na omejitve, ki še veljajo, nimamo vseh pogojev (velikost prostorov, urnik verouka…), da bi lahko začeli s katehezo v živo, za vse razrede. Na to bo potrebno še malo počakati. Pomembno pa je, da verouk za te otroke poteka doma v družinah in še naprej na daljavo.

• MARIJIN MESEC MAJ IN ŠMARNICE:

V petek, na praznik sv. Jožefa Delavca začenjamo Marijin mesec maj in šmarnično pobožnost. Kolikor razmere dopuščajo, vas lepo vabim k sveti maši in šmarnični pobožnosti v cerkev. Ker večina ne bo mogla priti v cerkev, zelo priporočam, da se v mesecu maju, ob večerih zberete v družini pred Marijino podobo ali kipom in skupaj zmolite vsaj »Zdrava Marijo ali Pod tvoje varstvo«. Kjer zmorete je lepo če zapojete tudi kakšno Marijino pesem.

• BRALCI TER ČIŠČENJE IN KRAŠENJE CERKVE:

Kljub omejitvam, prosim, da se dogovarjate za branje beril pri maši in za čiščenje in krašenje cerkve. Hvala vsem, ki ste tudi v času epidemije skrbeli za čiščenje in krašenje ter sodelovanje pri bogoslužju tako pri Fari kot na Ubeljskem.

Na Ubeljskem smo pripravili nov seznam za branje beril. Kmalu bomo objavili tudi nov seznam za čiščenje in krašenje cerkve.

• MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA v maju 2021  »Molimo, da bi tisti, ki so odgovorni za finance, sodelovali z vladami z namenom, da se uredijo finančni trgi, državljani pa zaščitijo pred njihovimi nevarnostmi.«
  • Župnik prosi, da v maju 2021: »Priporočajmo naši nebeški Materi Mariji in sv. Jožefu  naše družine še posebej matere in očete, da bi dar vere in krščanskih vrednot prenašali na otroke in mlade.«
  • DUHOVNA SPODBUDA: »Prosimo Marijo, naj nas nauči, kako živeti vero v svojem vsakdanu in narediti več prostora za Gospoda.« (papež Frančišek)
  • PRILOGA TEH OZNANIL:

družinsko bogoslužje 5. velikonočne nedelje.