Avtor: Avtor Objavljeno: 9. 05. 2021

MAJ.

Pankracij, prošnji dan

Fara ob 19 h: za +  Stanislav, Ivanka in brata Počkaj

Fara ob 19.30 h srečanje članov ŽGS in ŽPS, v cerkvi.

Leopold Mandić

Fara ob 17 h srečanje vseh birmancev

Fara ob 19 h: za + Jože Šantelj, Šmihel 24

Gospodov vnebohod

Fatimska M. Božja

Ubeljsko 17.30 h: čast Sv. Duhu, za birmance, starše in botre

Fara ob 19 h: po namenu, Dilce 15

Bonifacij

Ubeljsko ob 17 h srečanje staršev in prvoobhajancev

Ubeljsko ob 19 h: za + Anton in Alojzija Čevna, VU 35

Izidor, Zofija (Sonja)

Fara od 9 h – 11 h srečanje vseh birmancev v cerkvi

Fara ob 19 h: za blagoslov v družinah, Landol 41

7. VELIKONOČNA

Nedelja sredstev družb. obveščanja

Janez Nepomuk

Ubeljsko ob 8.30 h: za župljane

Fara ob 10 h: za + Franc in Mihaela Posega. Šmihel 61

Zaradi omejitev letos odpade opasilo v Rakuliku, v čast Janezu Nepomuku in v Stranah v čast Sv. križu.

• UDELEŽBA PRI MAŠI: Kdor želi priti k maši v cerkev, SE MORA PRIJAVITI župniku. Upoštevati  je potrebno preventivne ukrepe: razkuževanje rok, maska, varnostna razdalja - najmanj 1,5 m

Od 7.5.2021 velja, da je v cerkvi lahko pri maši na 20 m2 ena osebo ali člani istega gospodinjstva. Po teh merilih lahko pri Fari pride k maši 24 posameznikov ali članov iste družine, ki živijo v skupnem gospodinjstvu, na Ubeljskem pa 12.

Prvoobhajance in birmance lepo vabim med tednom in ob nedeljah k sveti maši, saj je bil ta del priprave do sedaj onemogočen.

• LJUDSKO PETJE V CERKVI: od 23. 4.2021 je v cerkvi dovoljeno ljudsko petje.

Zborovsko petje je še vedno prepovedano (vključno z duhovnikom),razen v primerih, ko ga izvajajo osebe, ki živijo v skupnem gospodinjstvu.

• VEROUK – KATEHEZA IN  PRIPRAVA NA BIRMO IN PRVO OBHAJILO

Ker so naše veroučne učilnice premajhne, da bi lahko zadostili predpisom in omejitvam za preprečevanje okužbe, do nadaljnjega verouk poteka še vedno na daljavo. Poteka pa priprava prvoobhajancev in birmancev na prejem teh zakramentov. Priprava poteka v cerkvi, kjer je dovolj prostora. Priprava prvoobhajancev in birmancev ne poteka po urniku, ki je bil narejen za redna veroučna srečanja, ko so bile razmere normalne. Pri tej pripravi morajo vsi udeleženci nositi maske, razkuževati roke in vzdrževati varnostno razdaljo.

Maske morate prinesti s seboj. Kdor nima maske, ne more sodelovati.

• Srečanje članov ŽGS in ŽPS je v torek po maši, v cerkvi pri Fari. Z Člani ŽGS moramo potrditi finančni obračun župnije Hrenovice za preteklo leto 2020, člane ŽPS pa želim seznaniti z vizitacijskim poročilom, ki ga moram kot župnik posredovati na škofijo o pastoralnem, karitativnem, gospodarskem in verskem življenju v župniji za zadnja štiri leta.

Vsi člani ŽGS in ŽPS lepo vabljeni.

• GOSPODOV VNEBOHOD:  V četrtek obhajamo nezapovedan praznik Gospodovega vnebohoda, ko je Jezus na viden način zapustil apostole, obenem pa jim je zatrdil: »Jaz ostanem z vami vse dni do konca sveta!« Lepo vabim k sveti maši.
  • PROŠNJI DNEVI:  Tri dni pred praznikom Gospodovega Vnebohoda obhajamo prošnje dneve. Prošnji dnevi so dobili to ime zaradi molitev in prošenj, ki so jih naši predniki opravljali te dni, ko so v procesijah hodili med njivami in polji. Pri maši bomo tudi mi prosili za blagoslov in rodovitnost polj, travnikov, njiv, vinogradov, sadovnjakov in za blagoslov vsega našega dela, za varstvo pred naravnimi ujmami in nesrečami, za primerno vreme in za dobro letino.
  • OPASILO V RAKULIKU: Zaradi omejitev letos odpade opasilo v čast Janezu Nepomuku, v Rakuliku. Ta svetnik goduje v nedeljo, 16. maja.
  • OPASILO V STRANAH: Na nedeljo po Gospodovem vnebohodu smo v Stranah obhajali  opasilo Letos to odpade, zaradi omejitev, ker je cerkev premajhna.
  • MARIJIN MESEC MAJ IN ŠMARNICE:

Cerkev nas vabi in spodbuja, da v mesecu maju v sebi poživimo ljubezen in zaupanje v mogočno priprošnjo nebeške Matere Marije Kolikor razmere dopuščajo, vas lepo vabim k sveti maši in šmarnični pobožnosti v cerkev. Ker mnogi ne boste mogli v cerkev, priporočam, da se v mesecu maju, ob večerih zberete v družini pred Marijino podobo ali kipom in skupaj zmolite vsaj »Zdrava Marijo ali Pod tvoje varstvo«. Kjer zmorete, je lepo, če zapojete tudi kakšno Marijino pesem.

• MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA v maju 2021  »Molimo, da bi tisti, ki so odgovorni za finance, sodelovali z vladami z namenom, da se uredijo finančni trgi, državljani pa zaščitijo pred njihovimi nevarnostmi.«
  • Župnik prosi, da v maju 2021: »Priporočajmo naši nebeški Materi Mariji in sv. Jožefu  naše družine še posebej matere in očete, da bi dar vere in krščanskih vrednot prenašali na otroke in mlade.«
  • DUHOVNA SPODBUDA: »Prosimo Marijo, naj nas nauči, kako živeti vero v svojem vsakdanu in narediti več prostora za Gospoda.« (papež Frančišek)
  • PRILOGA TEH OZNANIL: