Avtor: Avtor Objavljeno: 16. 05. 2021

Ubeljsko ob 8.30 h za župljane

Fara ob 10 h: za + Jure in Bruno Grossi, V. Brda 1

Bric ob 15 h: za + Stanislava Ambrožič, Anton Posega in Irma Mejak, Strane 20

• UDELEŽBA PRI MAŠI: Kdor želi priti k maši ob nedeljah in praznikih, SE MORA PRED TEM OBVEZNO PRIJAVITI župniku. Upoštevati  je potrebno preventivne ukrepe: razkuževanje rok, maska, varnostna razdalja - najmanj 1,5 m. Zagotoviti je potrebno minimalno možnost stika med udeleženci. Obvezno je redno prezračevanje prostorov.

Od 14.5.2021  do vključno 23.5.2021 velja, da je v cerkvi lahko pri maši na 10 m2 ena osebo ali člani istega gospodinjstva. Po teh merilih lahko pri Fari pride k maši 45 posameznikov ali članov iste družine, ki živijo v skupnem gospodinjstvu, na Ubeljskem pa 20. Pri tem je potrebno upoštevati tudi določilo, da je lahko v cerkvi zasedenih le do 50% sedišč.

Za udeležbo pri maši med tednom, se ni potrebno prijavljati, ker udeležba ni tako velika, da bi presegli dovoljeno število.

• MAŠA PRI SV. BRICU: Če bo primerno vreme, bo na Binkošti popoldne ob 15 h maša pri sv. Bricu. Maša bo zunaj. Ker je na zunanjih površinah omejitev udeležencev na 50, se je potrebno tudi za udeležbo pri tej maši pravočasno prijaviti župniku. Tudi na zunanjih površinah mora biti razdalja med udeleženci najmanj 1,5 m, razen, če živijo v skupnem gospodinjstvu.
  • CERKVENO LJUDSKO IN ZBOROVSKO PETJE v cerkvi je dovoljeno pod pogojem, da imajo vsi pevci maske in ohranjajo razdaljo 1,5m, razen med člani skupnega gospodinjstva.
  • VEROUK – KATEHEZA IN  PRIPRAVA NA BIRMO IN PRVO OBHAJILO

Verouk v naši župniji še vedno poteka na daljavo za vse razrede razen za prvoobhajance in birmance. Priprava za prvoobhajance in birmance poteka v cerkvi, kjer je dovolj prostora, da lahko  zagotovimo 1,5 m razdalje med udeleženci.

Pri  pripravi morajo vsi udeleženci nositi maske, razkuževati roke in vzdrževati varnostno razdaljo. Maske morate prinesti s seboj. Kdor nima maske, ne more sodelovati.

• SREČANJE KATEHISTINJ: V četrtek, 20. maja 2021, po večerni maši pri Fari, prosim katehistinje za sestanek. Dogovoriti se moramo, kako bomo zaključili veroučno leto in kdaj bodo otroci dobili veroučna spričevala.
  • MARIJIN MESEC MAJ IN ŠMARNICE:

Cerkev nas vabi in spodbuja, da v mesecu maju v sebi poživimo ljubezen in zaupanje v mogočno priprošnjo nebeške Matere Marije Kolikor razmere dopuščajo, vas lepo vabim k sveti maši in šmarnični pobožnosti v cerkev. Ker mnogi ne boste mogli v cerkev, priporočam, da se v mesecu maju, ob večerih zberete v družini pred Marijino podobo ali kipom in skupaj zmolite vsaj »Zdrava Marijo ali Pod tvoje varstvo«. Kjer zmorete, je lepo, če zapojete tudi kakšno Marijino pesem.

• MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA v maju 2021  »Molimo, da bi tisti, ki so odgovorni za finance, sodelovali z vladami z namenom, da se uredijo finančni trgi, državljani pa zaščitijo pred njihovimi nevarnostmi.«
  • Župnik prosi, da v maju 2021: »Priporočajmo naši nebeški Materi Mariji in sv. Jožefu  naše družine še posebej matere in očete, da bi dar vere in krščanskih vrednot prenašali na otroke in mlade.«
  • DUHOVNA SPODBUDA: »Učimo se od Marije in posnemajmo njeno  brezpogojno pripravljenost, da sprejme Kristusa v svoje življenje« (papež Frančišek)
  • Družinsko bogoslužje do nadaljnjega ne bo priloga oznanil, ker se razmere postopno izboljšujejo in ste povabljeni k maši in bogoslužju v cerkev.