Avtor: Avtor Objavljeno: 23. 05. 2021

MAJ.

Urban I. papež

Fara ob 17 h srečanje z prvoobhajanci in starši

Razdrto ob 19 h: za + Pepca Žagar (po nam. g. Franc Kralj)

Filip Neri

Začetek devet-dnevnice pred birmo

Razdrto ob 19 h: za + starši Škerjanc, Razdrto 47

Alojz Grozde, muč.

Vizitacija: gen. vikar, g. msgr. Slavko Rebec

Fara ob 17.30 h srečanje članov ŽGS in ŽPS z vizitatorjem

Fara ob 19 h: + starši Ženko in bratje, Hrenovice

Devet-dnevnica pred birmo

Ubeljsko ob 19 h: za +sestre Trošt in Furlan, VU 4

Maksim Emonski

Fara ob 17h-18.30h h spoved za birmance, domače in botre

Fara ob 19 h: za + Turk in Tomšič, Goriče 17

NEDELJA

SV. TOJICE

Kancijan, Ivana Orl.

Fara ob 8.30 h: za župljane – Devet-dnevnica pred birmo

Razdrto ob 10 h : za + Bojan Brajlih, Strane 4

Fara ob 15 h: krst Julijan Štajnrajh

• UDELEŽBA PRI MAŠI: Kdor želi priti k maši ob nedeljah in praznikih, se mora pred tem prijaviti župniku. Upoštevati  je potrebno preventivne ukrepe: razkuževanje rok, maska, varnostna razdalja 1,5 m. Zagotoviti je potrebno minimalno možnost stika med udeleženci. Obvezno je redno prezračevanje prostorov.

Pri maši v cerkvi je lahko na 10 m2 ena osebo ali člani istega gospodinjstva. Po teh merilih lahko pri Fari pride k maši 45 posameznikov ali članov iste družine, ki živijo v skupnem gospodinjstvu, na Ubeljskem pa 20. Pri tem je potrebno upoštevati tudi določilo, da je lahko v cerkvi zasedenih le do 50% sedišč.

• CERKVENO LJUDSKO IN ZBOROVSKO PETJE je v cerkvi dovoljeno pod pogojem, da imajo vsi pevci maske in ohranjajo razdaljo 1,5m, razen med člani skupnega gospodinjstva. V cerkvi si prizadevamo, da tudi po končani epidemiji COVID-19 neokrnjeno delujejo vsi cerkveni mešani, mladinski in otroški zbori ter vse vokalno-instrumentalne skupine. Škofje so zapisali, da pozivajo in vabijo vse župnike in zborovodje, da vzdržujejo redne stike s svojimi pevci ter pričnejo s skupnimi vajami ob spoštovanju vseh predpisanih preventivnih ukrepov. Cerkveni pevski zbori naj, glede na epidemiološke razmere,  čim prej začnejo s sodelovanjem pri bogoslužju.
  • Maša pri sv. Bricu: Ker je napovedano nestabilno vreme, danes popoldne ne bomo imeli maše pri sv. Bricu.
  • DEVETDNEVNICA PRED BIRMO: V sredo 26.5.2021 začenjamo devet-dnevnico kot neposredno pripravo na birmo. Z birmanci, starši in botri se bomo vsak dan zbrali pri sveti maši ob 19 h, v cerkvi, kjer je maša oznanjena. Skupaj bomo molili, peli in sodelovali, ter prosili Sv. Duha, da nas razsvetljuje, vodi in napolni s svojimi darovi, ki jih potrebujemo za krščansko življenje. V času devetdnevnice bo tudi generalka za birmo.
  • VIZITACIJA: V četrtek, 27. maja 2021 bo našo župnijo obiskal msgr. g. Slavko Rebec, škofov namestnik (generalni vikar) in bo v župniji opravil vizitacijo. Kaj je vizitacija? Vizitacija je škofov obisk, ali obisk njegovega namestnika, ki poteka v župniji vsaka štiri leta. Gre za obisk, pogovor, pregled, seznanitev in neke vrste »supervizijo«  verskega življenja v župniji, na oznanjevalnem , bogoslužnem, karitativnem, gospodarskem in administrativnem področju. Obenem je tudi spodbuda in priporočilo za nadaljnje pastoralno, versko in duhovno prizadevanje vsem vernikov v župniji. Vizitacija poteka na podlagi predhodnega pisnega poročila, ki ga vizitatorju pošlje župnik.

Vizitator se bo najprej srečal in pogovoril z župnikom. Ob 17.30 h se bo pri Fari srečal in pogovoril z člani ŽPS in ŽGS. Z birmanci in njihovimi družinami se bo posebej srečal po zoomu, vendar ne na dan vizitacije.

Kolikor bi se kdo od župljanov želel z vizitatorjem pogovoriti še osebno, mi je obljubil, da si bo tudi v ta namen rezerviral nekaj časa.

Ob 19 h bo vodil somaševanje v župnijski cerkvi pri Fari, h kateri ste lepo vabljeni.

• SPOVED PRED BIRMO: Za birmance, njihove domače, botre, pa tudi druge vernike, bo pred birmo priložnost za sveto spoved v soboto, 29.5.2021 od 17h do 18.30 h pri Fari. Poleg župnika bo za spoved na razpolago tudi župnik iz Slavine.
  • SV. TROJICA NA RAZDRTEM: V nedeljo 30.maja 2021 bomo na Razdrtem obhajali zavetnika cerkve – Sv. Trojico. To nedeljo bo maša pri Fari ob 8.30 h, na Razdrtem pa ob 10 h. Ob tej priložnosti bomo blagoslovili restavrirano sliko Sv. Trojice, v glavnem oltarju in se zahvalili dobrotnikom. Lepo vabljeni.
  • MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA v maju 2021  »Molimo, da bi tisti, ki so odgovorni za finance, sodelovali z vladami z namenom, da se uredijo finančni trgi, državljani pa zaščitijo pred njihovimi nevarnostmi.«
  • Župnik prosi, da v maju 2021: »Priporočajmo naši nebeški Materi Mariji in sv. Jožefu  naše družine še posebej matere in očete, da bi dar vere in krščanskih vrednot prenašali na otroke in mlade.«