Avtor: Avtor Objavljeno: 30. 05. 2021

Leto B – 30. 5. 2021

Obisk. Dev. Marije

Fara ob 19 h: + Aleksander Dekleva, Šmihel 16, 8 dan

Za + Pavla Tomaduz, Razdrto 17 (oddana)

Justin, Roman

Fara ob 19 h: v dober namen za  družino Colum, Goriče 19

Marcelin, Erazem

Fara ob 19 h za + Ivana Žnidaršič, Studenec, 30 dan

Za + Jože Nabergoj, Razdrto 10 (oddana)

SV. REŠNJE TELO

IN KRI

Zaključek devetdnevnice pred birmo

Ubeljsko ob 17.30 h: za župljane

Fara ob 19 h za + Križman in Cej, Šmihel 26

Peter Veronski

Prvi petek – dopoldne obiščem bolne in starejše na domu.

Ubeljsko ob 19 h: za Alojz in Marija Sedej, M. Ubeljsko 17

Igor, Svetko

Fara ob 9 h – BIRMA – maša za birmance in njihove

družine; ter za duhovne poklice

Fara ob 19 h: za pokojne duhovnike pri Fari in na Ubeljskem

10. NEDELJA

MED LETOM

Norbert

Ubeljsko ob 8.30 h: za župljane

Fara ob 10 h: za + Šantelj in Gerželj, Šmihel 5a

Fara: krst - Maj Planinšek

• UDELEŽBA PRI MAŠI V CERKVI: Kdor želi priti k maši ob nedeljah in praznikih, se mora pred tem prijaviti župniku. Upoštevati  je potrebno preventivne ukrepe: razkuževanje rok, maska, varnostna razdalja 1,5 m. Zagotoviti je potrebno minimalno možnost stika med udeleženci. Obvezno je redno prezračevanje prostorov.

Pri maši v cerkvi je lahko na 10 m² ena osebo ali člani istega gospodinjstva. Po teh merilih lahko pri Fari pride k maši 45 posameznikov ali članov iste družine, ki živijo v skupnem gospodinjstvu, na Ubeljskem pa 20. Pri tem je potrebno upoštevati tudi določilo, da je lahko v cerkvi zasedenih le do 50% sedišč.

• OMEJITEV PRI VERSKIH OBREDIH NA PROSTEM.

Število oseb, ki se udeležuje verskih obredov na prostem je omejeno na enega udeleženca na 10 m2 ali eno družino, oz. člane istega gospodinjstva. Tudi na prostem velja, da je potrebno vzdrževati varnostno razdaljo med udeleženci, najmanj 1,5,m in da je lahko zasedenih le 50% sedišč.

DEVETDNEVNICA PRED BIRMO:  bomo zaključili v četrtka, ko je zapovedan praznik Sv. Rešnjega Telesa in Krvi. Prosim birmance, starše in botre, da radi pridete in sodelujete pri devetdnevnici.

Skupaj prosimo Sv. Duha naj vsem, še posebej birmancem podeli svoje darove in potrebne milosti za lepo in vztrajno življenje po veri.

• PRAZNIK SVETE BIRME V NAŠI ŽUPNIJI:

V soboto, 6. junija 2021 ob 9 h, bo v naši župniji prejelo zakrament svete birme 17 fantov in deklet iz 8. in 9. razreda: 16 iz naše župnije in 1 iz župnije Studeno.

Ali bo birma v cerkvi ali zunaj, se bomo odločili glede na vremensko napoved, en dan prej.

Kolikor bo birma v cerkvi se je bodo lahko udeležili le birmanci botri in ožji člani družine (največ 7 ljudi - skupaj z birmancem in botrom). Prosim starše birmancev, da dosledno upoštevate to omejitev in preventivne ukrepe. Družina vsakega birmanca mora župniku prijaviti število udeležencev, najpozneje do četrtka, 3.6.2021 do 12 h.

V primeru, da bo birma zunaj, bo nekaj prostora tudi za druge. Prosim za razumevanje in upoštevanje navodil in omejitev. Tudi v tem primeru se je potrebno prijaviti župniku.

• PRAZIK SV. REŠNJEGA TELESA IN KRVI: V četrtek, 3. junija obhajamo zapovedan praznik Sv. Rešnjega Telesa in Krvi. Zaradi omejitvenih ukrepov letos ne bomo imeli običajne procesije po vasi ampak le blagoslov v cerkvi. To velja tako pri Fari kot na Ubeljskem.

Ta praznik nas opozarja na resničnost in pomen stalne Jezusove prisotnosti med nami v svet evharistiji.  Evharistija je vir in višek vega krščanskega življenja.

Čeprav obhajamo pri nas praznik na delavnik, vas lepo vabim, da se ta dan, kolikor morete, udeležite svete maše in češčenja Najsvetejšega v cerkvi.

• MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA v juniju 2021

»Molimo za mlade ljudi, ki se pripravljajo na zakon, oprti na krščansko občestvo, naj rastejo v ljubezni z velikodušnostjo, zvestobo in potrpežljivostjo.«

• Župnik prosi, da v juniju 2021 molimo: da bi otroci, ki se pripravljajo na prvo obhajilo v prizadevanju in zgledu staršev vedno bolj spoznavali Jezusovo ljubezen in pomen evharistije.
  • DUHOVNA SPODBUDA:

»Birma je za kristjane pomembna; daje nam moč, da pogumno branimo svojo vero in širimo evangelij.« (papež Frančišek).