Avtor: Avtor Objavljeno: 6. 06. 2021

FARA in Ubeljsko, 10. nedelja med letom

Leto B – 6. 6. 2021

Prvi muč. tržaške C.

Ubeljsko ob 18 h spoved za prvoobhajance.

Razdrto ob 19 h: za Peter in Ivan Terčelj, Razdrto 14

Medard

Fara ob 18 h srečanje prvoobhajancev in staršev.

Fara ob 19 h: za + Ladislav Pavčič, Landol 45

Primož in Felicijan

Razdrto ob 19 h: za + Severin Blažek, Razdrto 14

Edvard Poppe

Fara ob 19 h: za + družina Kovačič, Hrenovice

Srce Jezusov

Ubeljsko ob 18 h spoved za starše prvoobhajancev

Na razpolago bo tuj spovednik.

Ubeljsko ob 19 h: za + Alojz Bajc in družina Bajc, Strane 15

Svetogorska M. B.

Fara ob 19 h: za + starše in brate Čebokli, Hrenovice 23

11. NEDELJA

MED LETOM

Anton Padavanski

Fara ob 8.30 h: za župljane

Ubeljsko ob 10 h prvo obhajilo

Maša za + Papca in Alojz Brezec, VU 8

• UDELEŽBA PRI MAŠI V CERKVI: Kdor želi priti k maši ob nedeljah in praznikih, se mora pred tem prijaviti župniku. Upoštevati  je potrebno preventivne ukrepe: razkuževanje rok, maska, varnostna razdalja 1,5 m. Zagotoviti je potrebno minimalno možnost stika med udeleženci. Obvezno je redno prezračevanje prostorov.

Pri maši v cerkvi je lahko na 10 m2 ena osebo ali člani istega gospodinjstva. Po teh merilih lahko pri Fari pride k maši 45 posameznikov ali članov iste družine, ki živijo v skupnem gospodinjstvu, na Ubeljskem pa 20. Pri tem je potrebno upoštevati tudi določilo, da je lahko v cerkvi zasedenih le do 50% sedišč.

• Župnik prosi, da v juniju 2021 molimo: da bi otroci, ki se pripravljajo na prvo obhajilo v prizadevanju in zgledu staršev vedno bolj spoznavali Jezusovo ljubezen in pomen evharistije.
  • ZAHVALA: Vsem, ki ste molili za birmance, pomagali pri verski vzgoj fantov in deklet, ki so prejeli sveto birmo, birmancem , njihovim staršem in botrom, se iskreno zahvaljujem. Pravi sadovi birme se bodo šele pokazali. Vse vabim in prosim za nadaljnje sodelovanje v župniji.
  • DUHOVNA SPODBUDA:

»Evharistija je za nas bistvenega pomena: to je Kristus, ki želi vstopiti v naše življenje in nas napolniti s svojo milostjo.« (papež Frančišek).