Avtor: Avtor Objavljeno: 13. 06. 2021

Razdrto ob 19 h: za + Antonija Premrl in sestri, Razdrto 17

Rajner, Albert

Fara ob 17 h spoved za prvoobhajance in starše,

ob 17.30 h spoved za 4. in 5. razred.

Fara ob 19 h: + starši in brat Ogrizek, Hruševje 26

Marko in Marcelijan

Ubeljsko ob 17 h spoved za 4. in 5. razred,

ob 18 h za 6. in 7. razred

Ubeljsko ob 19 h: za + Natlačen in Černigoj, VU 20

Nazarij, Gervazij

Fara ob 17. 30 h spoved za 6. in 7. razred

Fara ob 19 h: za + starši Mrše, Studenec 12

12. NEDELJA

MED LETOM

Adalbert

Ubeljsko ob 8.30 h: za žive in pokojne župljane

Fara: praznik prvega obhajila

Fara ob 10 h: za + Vera in starši Gruden, Šmihel 57a

• UDELEŽBA PRI MAŠI V CERKVI: V zaprtih prostorih, tudi v cerkvi še vedno veljajo določene omejitve: obvezno nošenje maske, razkuževanje rok in varnostna razdalja 1,5 m. Prosim, da se zaradi omejitev, za udeležbo pri nedeljski maši prijavite.

Zagotoviti je potrebno minimalno možnost stika med udeleženci. Obvezno je redno prezračevanje prostorov.

Kdor zaradi omejitev ne more priti k maši v cerkev zadosti nedeljski obveznosti tako, da spremlja mašo po radiju ali TV.

SOBOTNA MAŠA PRI FARI: Pri Fari imamo ob sobotah zvečer nedeljsko mašo, zato, da se vsi, ki bi želeli priti ob nedeljah k maši, lahko razporedite eni v soboto zvečer, drugi v nedeljo.

• PRVA SPOVED IN PRVO SVETO OHAJILO PRI FARI: Prvoobhajanci, ki jih je 5,  bodo imeli prvo spoved  v četrtek, ob 17 h. Prvo obhajilo pa bodo prejeli v nedeljo 20. junija. Molimo za te otroke in njihove družine.
  • SPOVED ZA VEROUČENCE: Pred zaključkom veroučnega leta bodo imeli otroci, pri Fari spoved v četrtek, od 17.30 in v soboto ob 17.30 h. V četrtek pridite k spovedi  otroci iz 4. in 5. razreda, v soboto pa iz 6. in 7. razreda. Na Ubeljskem bodo otroci od 4. do 7. razreda imeli spoved v petek, 18.6.2021.
  • PRILOŽNOST ZA SPOVED V ŽUPNIJI: Domači župnik je na razpolago za spoved pri Fari, vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek, pol ure pred sveto mašo.
  • ZAKLJUČEK VEROUČNEGA LETA 2020/21.  Veroučno leto, ki je bilo zaradi epidemije zelo okrnjeno, bomo zaključili v četrtek 24. junija 2021 ob 19 h, z mašo za domovino. Po maši bo kratka slovesnost ob 30 letnici samostojne države Slovenije in podelitev veroučnih spričeval. Lepo vabljeni.
  • MOLITEV ZA DOMOVINO OB 30 LETNICI SAMOSTOJNOSTI:

Slovenski škofije vabijo vernike, da v tednu pred praznovanjem 30 letnice samostojne države Slovenije molimo za Božji blagoslov, mir, sodelovanje in odpuščanje v našem narodu in državi. V ta namen bo potekala molitvena devetdnevnica  od 16.6. do 24.6.2021.  Zadnji dan devetdnevnice bomo ob 18 h zvonili po vseh cerkvah. V času devetdnevnice vabimo k molitvi rožnega venca, kar bo v živo potekalo vsako jutro ob 5.00 na Radiu Ognjišče. Vsak dan devetdnevnice bomo pri maši molili posebno molitev za domovino.

• MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA v juniju 2021: Lepota zakonske zveze

»Molimo za mlade ljudi, ki se pripravljajo na zakon, oprti na krščansko občestvo, naj rastejo v ljubezni z velikodušnostjo, zvestobo in potrpežljivostjo.«

• Župnik prosi, da v juniju 2021 molimo: da bi otroci, ki se pripravljajo na prvo obhajilo, po zgledu staršev, vedno bolj spoznavali Jezusova in njegovo ljubezen, v svetem obhajilu.
  • DUHOVNO POČITNIŠKI PROGRAMI:

V prilogi Družine, je bil 6. junija 2021 objavljen vodnik po različnih duhovno počitniških programih za osnovnošolce, za srednješolce, študente, družine in odrasle.

Zelo priporočam staršem, da omogočite otrokom udeležbo na kakšnem od teh programov. To je najboljša naložba v dobro vzgojo in duhovno rast vaših otrok.

Udeležbo še posebej priporočam birmancem, ker zaradi omejitev nismo mogli imeti v pripravi na birmo duhovnega vikenda.

Prvi teden julija (od 4. do 9.7.2021) bom skupaj z župnikom, g. Tomažem Kodričem iz Podnanosa, v Stržišču. Vesel bom, če se nam pridruži še kdo od mladih iz naše župnije.

• DUHOVNA SPODBUDA:

»Evharistija je za nas bistvenega pomena: to je Kristus, ki želi vstopiti v naše življenje in nas napolniti s svojo milostjo.« (papež Frančišek).