Avtor: Avtor Objavljeno: 20. 06. 2021

Fara ob 19 h: za + starši Debevec, bratje in sestra, Hren. 4

Rojstvo J. Krstnika

Fara ob 19 h: za domovino in državo Slovenijo;

Zaključek veroučnega leta - podelitev veroučnih spričeval

Doroteja

Dan državnosti – 30 let države Slovenije

Ubeljsko ob 19 h: za + Rudi Hreščak, Brezje 4

Jožefmarija Eskriva

Fara ob 19 h: čast Sv. Duhu, Šmihel 26

13. NEDELJA

MED LETOM

Ema Krška

Ubeljsko ob 8.30 h za žive in pokojne župljane

Fara ob 10 h:+ Pavla in Lovro Vodopivec, Ana Penko, Hre. 5

Pri maši bodo prepevali »GOLDINARJI«, ki bodo po maši pred cerkvijo zapeli nekaj domovinskih pesmi.

Bric ob 15 h: za+ Stanislava A., Anton Posega in Irma Mejak Strane 20.

• UDELEŽBA PRI MAŠI V CERKVI: V zaprtih prostorih, tudi v cerkvi še vedno veljajo določene omejitve: obvezno nošenje maske, razkuževanje rok in varnostna razdalja 1,5 m. Prosim, da svojo udeležbo pri nedeljski maši prijavite.

Kdor zaradi omejitev, ne more priti k maši v cerkev, zadosti nedeljski obveznosti tako, da spremlja mašo po radiju ali TV.

SOBOTNA MAŠA PRI FARI: Pri Fari imamo ob sobotah zvečer nedeljsko mašo, zato, da se vsi, ki bi želeli priti ob nedeljah k maši, lahko razporedite eni v soboto zvečer, drugi v nedeljo.

• ZAKLJUČEK VEROUČNEGA LETA: veroučno leto, ki je bilo zaradi epidemije zelo okrnjeno, bomo zaključili v četrtek 24. junija 2021 ob 19 h, z mašo za domovino. Po maši bo kratka slovesnost ob 30 letnici samostojne države Slovenije in podelitev veroučnih spričeval. Lepo vabljeni.
  • 30 LETNICA SAMOSTOJNE DRŽAVE SLOVENIJE

Slovenski škofije vabijo, da v tednu pred praznovanjem 30 letnice samostojne države Slovenije molimo za Božji blagoslov, sodelovanje, mir in spravo v našem narodu in državi. V ta namen bo potekala molitev  od 16.6. do 24.6.2021.  Zadnji dan devetdnevnice bomo ob 18 h zvonili po vseh cerkvah. Tudi v osebnih molitvah prosimo za božji blagoslov in varstvo v naši domovini.

»Bog živi nam deželo, Bog živi ves slovenski svet!«

• MAŠA PRI BRICU: V nedeljo 27. junija 2021 bo ob 15 h maša pri cerkvi sv. Brica, ker je na Binkošti odpadla. Tudi pri tej maši se bomo Bogu zahvalili za 30 let samostojne države Slovenije. Lepo vabljeni k sv. Bricu.
  • PRILOŽNOST ZA SPOVED V ŽUPNIJI: Domači župnik je na razpolago za spoved pri Fari, vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek, pol ure pred sveto mašo.
  • MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA v juniju 2021: Lepota zakonske zveze

»Molimo za mlade ljudi, ki se pripravljajo na zakon, oprti na krščansko občestvo, naj rastejo v ljubezni z velikodušnostjo, zvestobo in potrpežljivostjo.«

• Župnik prosi, da v juniju 2021 molimo: da bi otroci, ki se pripravljajo na prvo obhajilo, po zgledu staršev, vedno bolj spoznavali Jezusova in njegovo ljubezen, v svetem obhajilu.
  • DUHOVNO POČITNIŠKI PROGRAMI:

V prilogi Družine, je bil 6. junija 2021 objavljen vodnik po različnih duhovno počitniških programih za osnovnošolce, za srednješolce, študente, družine in odrasle.

Zelo priporočam staršem, da omogočite otrokom udeležbo na kakšnem od teh programov. To je najboljša naložba v dobro vzgojo in duhovno rast vaših otrok.

Udeležbo še posebej priporočam birmancem, ker zaradi omejitev nismo mogli imeti v pripravi na birmo duhovnega vikenda.

Prvi teden julija (od 4. do 9.7.2021) bom skupaj z župnikom, g. Tomažem Kodričem iz Podnanosa, v Stržišču. Vesel bom, če se nam pridruži še kdo od mladih iz naše župnije.

• DUHOVNA SPODBUDA:

»Tam, kjer je polno sovraštva in teme, bodimo mi prinašalci ljubezni in upanja; družba bo s tem pridobila bolj človeški obraz« (papež Frančišek).

MOLITEV OB 30-LETNICI DRŽAVE SLOVENIJE

Gospod Bog, ob 30-letnici države Slovenije slavimo tvojo dobroto.

Zahvaljujemo se ti za vse Tvoje milosti in varstvo.

Naj bomo ponosni na svoje korenine, iz njih živimo in rastemo.

Sveti Duh, podeli nam zdravo pamet in ustvarjalni pogum!

Emanuel – Bog z nami, obvaruj nas vsega, kar ogroža naše telesno, duševno in duhovno zdravje.

Mati Marija in sv. Jožef, izprosita milost našim družinam, da bodo odprte za življenje in šole ljubezni za nove rodove.

Amen.