Avtor: Avtor Objavljeno: 27. 06. 2021

Fara ob 8.30 h: + Ivana Čič, Vipava

Ubeljsko – v čast sv. Urhu ob 10 h: za župljane

Fara: krst Rok Svetina

• UDELEŽBA PRI MAŠI V CERKVI: V zaprtih prostorih, tudi v cerkvi, še vedno veljajo omejitve: obvezno nošenje maske, razkuževanje rok in varnostna razdalja 1,5 m.

Pri Fari, kjer je v cerkev večja, se za udeležbo pri maši ni potrebno več prijavljati. Tudi v času počitnic in v času dopustov se je treba potruditi za udeležbo pri nedeljski maši.

• SOBOTNA MAŠA PRI FARI: Pri Fari imamo ob sobotah zvečer nedeljsko mašo, zato, da se vsi, ki bi želeli priti ob nedeljah k maši, lahko razporedite: eni v soboto zvečer, drugi v nedeljo.
  • PRAZNIK APOSTOLOV PETRA IN PAVLA: Na ta dan škofje v stolnicah posvečujejo novomašnike.  V naš škofiji imamo letos enega novomašnika v župniji  Bertoki, pri Kopru.

Duhovniki se na ta dan spominjamo obletnic posvečenja, ter se Bogu zahvaljujemo za ta neizmeren dar in milost duhovništva.

Vsak dan molimo za svetost duhovnikov in za nove duhovne poklice.

• SV. PETER V GORIČAH: Na god apostolov Petra in Pavla, v torek 29.6.2021 ste lepo povabljeni v Goriče, k sveti maši, ki bo ob 19 h.
  • ZLATA MAŠA NAŠEGA ŠKOFA DR. JURIJA BIZJAKA: Letos naš škof dr. Jurij Bizjak obhaja zlato mašo. V koprski stolnici jo bo obhajal v soboto, 3. julija, ob 10 h. Hvaležno se ga spomnimo v svojih molitvah.
  • PRVI PETEK: V petek 2. julija bom dopoldne obiskal na domu bolne in starejše, ki ne morejo v cerkev. Vedno lahko prijavite še koga, ki ne more v cerkev, da ga obiščem.
  • OPASILO SV. URHA NA UBELJSKEM:  V nedeljo 4. julija na Ubeljskem obhajamo god zavetnika cerkve, sv. Urha. Maša bo ob 10 h. Lepo vabljeni.
  • PRILOŽNOST ZA SPOVED V ŽUPNIJI: Župnik je na razpolago za spoved pri Fari, vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek, pol ure pred sveto mašo.
  • MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA v juliju 2021:

»Molimo, da bi v konfliktnih situacijah na družbenem, gospodarskem in političnem področju delovali kot pogumni in navdušeni graditelji dialoga in prijateljstva.«

• Župnik prosi, da v juliju molimo za svetost duhovnikov in za nove duhovne poklice.
  • DUHOVNA SPODBUDA:

»Podpirajte svoje duhovnike z ljubeznijo in molitvijo, da bi bili vedno pastirji po Kristusovem srcu.« ( papež Frančišek)

• PRIPOROČAM: V zadnji, novomašni številki Družine preberite pogovor s starosto naših primorskih in slovenskih duhovnikov, g. Aleksandrom Lestanom.
  • OTROCI NAS POTREBUJEJO: Slovenska Karitas zbira sredstva za pomoč otrokom s šolskimi potrebščinami. Z zbrani sredstvi so samo v lanskem šolskem letu pomagali 11.963 otrokom. Kdor želi prispevati v ta namen, lahko vzame zgibanke s položnico, ki jih dobite na polici za tisk, ob izhodu iz cerkve.