Avtor: Avtor Objavljeno: 4. 07. 2021

Benedikt, zavet. EU

Ubeljsko ob 8.30 h:  za župljane

Fara ob 10 h: za + starši Doles, Landol 3 in starši Adamič, Hrenovice 47

• UDELEŽBA PRI BOGOSLUŽJU V CERKVI: Slovenski škofje so vsem duhovnikom poslali za bogoslužje v cerkvah naslednja navodila, ki veljajo od 2. do 11. julija 2021:
  • V cerkvi je potrebno zagotavljati kar najmanjši možni stik med različnimi udeleženci.
  • Obvezno je redno prezračevanj.
  • Znotraj cerkve je obvezna uporaba zaščitne maske.
  • Zunaj cerkve je maska obvezna le v primeru, da ni mogoče zagotoviti najmanj 1,5 m razdalje med udeleženci.
  • Ob vstopu v cerkev je obvezno razkuževanje rok.
  • SOBOTNA MAŠA PRI FARI: Pri Fari imamo do preklica, ob sobotah, nedeljsko mašo, zato, da se lahko razporedite, eni v soboto zvečer, drugi v nedeljo.
  • ODSOTNOST:  Ta teden bom odsoten iz župnije, ker bom z srednješolci v Stržišču.

V nujnem primeru me lahko pokličete na 041/615 838 ali pa se obrnete na župnika v Postojni.

• PRILOŽNOST ZA SPOVED V ŽUPNIJI: Za spoved sem pri Fari na razpolago vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek, pol ure pred sveto mašo.
  • MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA v juliju 2021:

»Molimo, da bi v konfliktnih situacijah na družbenem, gospodarskem in političnem področju delovali kot pogumni in navdušeni graditelji dialoga in prijateljstva.«

• Župnik prosi, da v juliju molimo za svetost duhovnikov in za nove duhovne poklice.
  • ZAHVALA: Zahvaljujem se družini Čuk in vsem drugim, ki ste poskrbeli in pomagali pri postrežbi preteklo nedeljo, po maši, pri Fari.
  • DUHOVNA SPODBUDA: »Med vsemi svetovnimi religijami je krščanstvo edino, kjer se najvišje bitje razkrije, kot Bog, ki je Ljubezen.« (Phil Bosmans)
  • OTROCI NAS POTREBUJEJO: Slovenska Karitas zbira sredstva za pomoč otrokom s šolskimi potrebščinami. Z zbrani sredstvi so samo v lanskem šolskem letu pomagali 11.963 otrokom. Kdor želi prispevati v ta namen, lahko vzame zgibanke s položnico, ki jih dobite na polici za tisk, ob izhodu iz cerkve.