Avtor: Avtor Objavljeno: 18. 07. 2021

Krištofova

nedelja

Jakob Starejši ap.

Krištofova nedelja - nabirka za prevozna sredstva slovenskih misijonarjev. Blagoslov prevoznih sredstev.

Svetovni dan starih staršev in ostarelih

Ubeljsko ob 8.30 h: za župljane

Fara ob 10 h: za + Ivan Doles, Landol 3

Pri Fari maša za bolne in starejše

• UDELEŽBA PRI BOGOSLUŽJU V CERKVI: Slovenski škofje so duhovnikom poslali za bogoslužje v cerkvah naslednja navodila:
    • V cerkvi je potrebno zagotavljati kar najmanjši možni stik med različnimi udeleženci.
    • Obvezno je redno prezračevanje prostorov cerkve.
    • V cerkve je obvezna uporaba zaščitne maske in med udeleženci, ki niso iz istega gospodinjstva razdalja najmanj 1 meter.
    • Ob vstopu v cerkev je obvezno razkuževanje rok.
  • SOBOTNA MAŠA PRI FARI: Pri Fari bomo z zadnjo soboto v juliju  ( 31.7.2021) prenehali z mašo, ki velja kot nedeljska. Število udeležencev pri tej maši ni tako veliko, da bi za to obstajal utemeljen razlog. Kolikor se bodo razmere zaradi ponovnih omejitev jeseni spremenile, se bomo po posvetovanju s škofijo  lahko zopet odločili za uvedbo te maše.
  • PRIJAVE ZA ORATORIJI: Prosim starše, da čimprej prijavite otroke za oratoriji, ki bo v naši župniji potekal od 10. do 12. julija. Prijavnice skupaj s prispevkom oddajte v označen nabiralnik (škatlo) v cerkvi, na Ubeljskem in pri Fari. Prijavnice ste prejeli v elektronski obliki, skupaj z oznanili. Nekaj prijavnic je na razpolago tudi na polici za tisk.

Podpisano izjavo naj otroci prinesejo prvi dan oratorija in jo oddajo animatorjem.

• OPASILO V HRUŠEVJU: V soboto, 24.7.2021 bo v Hruševju ob 18 h maša pri kateri bomo počastili sv. Danijela, preroka in molili za žive in pokojne vaščane.

Lepo vabljeni.

• KRIŠTOFOVA NEDELJA:  Letos jo obhajamo 25. julija. Na to nedeljo bodo vaši darovi pri maši namenjeni za prevozna sredstva naših slovenskih misijonarjev. Že vnaprej hvala za vašo velikodušnost. Po maši bo pred cerkvijo blagoslov avtomobilov in drugih prevoznih sredstev. To nedeljo bo na Ubeljskem in pri Fari maševal g. Andrej Penko. Župnik bo odsoten zaradi udeležbe na zlati maši rojaka, g. Srečka Vončina, v rojstni župniji, na Vojskem.
  • MAŠA ZA BOLNE IN STAREJŠE PRI FARI: Papež Frančišek je četrto nedeljo v juliju razglasil v za svetovni dan starih staršev in ostarelih (blizu godi sv. Ane in Joahima). To nedeljo lepo vabimo k sveti maši starejše in bolne, ki zmorete sami ali s pomočjo domačih, priti v cerkev. Tisti, ki boste pripravljeni in izpolnjujete pogoje za to, boste lahko med mašo prejeli zakrament bolniškega maziljenja. Zakrament bolniškega maziljenja lahko prejme kdor je resno bolan ali se mu je zdravstveno stanje od zadnjega prejema tega zakramenta poslabšalo. Ostarele lahko mazilimo, kadar jim moči zelo opešajo, tudi če ne gre za nevarno bolezen. Za prejem je potrebna vera in stanje posvečujoče milosti (brez večjega greha), drugače je potrebno prej opraviti sveto spoved. V primerih, ko bolnik ni več sposoben opraviti spovedi, mu zakrament odpusti tudi grehe, če se jih je kesal. Zakrament bolniškega maziljenja bolniku posreduje milost Svetega Duha, ki celotnemu človeku (duh, duša in telo) pomaga k ozdravljenju, mu krepi vero in zaupanje v Boga in daje moč za prenašanje težav povezanih z boleznijo. Ta moč zakramenta prihaja iz Kristusovega trpljenja, smrti in vstajenja.

Pomembno je, da omogočimo bolnim in starejšim, da lahko prejmejo ta zakrament doma ali v cerkvi. Zelo zgrešen je strah in napačna obzirnost, kot da bi s prejemom tega zakramenta starejše ali bolne že odpisali ali čakali njihovo smrt.

• PRILOŽNOST ZA SPOVED V ŽUPNIJI: Za spoved sem pri Fari na razpolago vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek, pol ure pred sveto mašo.
  • MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA v juliju 2021:

»Molimo, da bi v konfliktnih situacijah na družbenem, gospodarskem in političnem področju delovali kot pogumni in navdušeni graditelji dialoga in prijateljstva.«

• Župnik prosi, da v juliju molimo za svetost duhovnikov in za nove duhovne poklice.
  • OTROCI NAS POTREBUJEJO: Slovenska Karitas zbira sredstva za pomoč otrokom s šolskimi potrebščinami. Z zbrani sredstvi so samo v lanskem šolskem letu pomagali 11.963 otrokom. Kdor želi prispevati v ta namen, lahko vzame zgibanke s položnico, ki jih dobite na polici za tisk, ob izhodu iz cerkve.