Avtor: Avtor Objavljeno: 25. 07. 2021

Peter Krizolog

Razdrto ob 19 h: + za + Jože Nabergoj, Razdrto 10

Ignacij Lojolski

Hrašče ob 18 h opasilo:  čast sv. Ani in Joahimu, za žive in pokojne vaščane Hrašč

AVG.

18. NEDELJA

Alfonz M. Ligvorij

Ubeljsko ob 8.30 h za + Sergej Stegel, M. Ubeljsko 11

Fara ob 10 h: za župljane

Pri Fari  misijonarka s. Marjata Zanjkovič

• UDELEŽBA PRI BOGOSLUŽJU V CERKVI: Slovenski škofje so duhovnikom poslali za bogoslužje v cerkvah naslednja navodila:
  • V cerkvi je potrebno zagotavljati kar najmanjši možni stik med različnimi udeleženci.
  • Obvezno je redno prezračevanje prostorov cerkve.
  • V cerkve je obvezna uporaba zaščitne maske in med udeleženci, ki niso iz istega gospodinjstva razdalja najmanj 1 meter.
  • Ob vstopu v cerkev je obvezno razkuževanje rok.
  • DAROVI NA KRIŠTOFOVO NEDELJO: Na Krištofovo nedeljo gredo vsi vaši darovi za »MIVO«, ki s temi darovi pomaga našim misijonarjem in misijonarkam pri nakup različnih prevoznih sredstev. Svoje darove oddate v nabiralnik pri vhodu oz. izhodu iz cerkve.

Ob koncu maše boste pri izhodu iz cerkve prejeli nalepke Sv. Krištofa in kartonček z molitvijo za srečno vožnjo.

• PRIJAVE ZA ORATORIJI: Prosim starše, da čimprej prijavite otroke za oratoriji, ki bo v naši župniji potekal od 10. do 12. julija. Prijavnice skupaj s prispevkom oddajte v označen nabiralnik (škatlo) v cerkvi, na Ubeljskem in pri Fari. Prijavnice ste prejeli v elektronski obliki, skupaj z oznanili. Nekaj prijavnic je na razpolago tudi na polici za tisk.

Podpisano izjavo naj otroci prinesejo prvi dan oratorija in jo oddajo animatorjem.

• OPASILO V HRAŠČAH: V soboto, 31.7.2021 bomo ob 18 h v Hraščah počastili sv. Ano in Joahima in molili za žive in pokojne vaščane. Molili in zahvalili se bomo za dobre starše pa tudi, da bi stari starši z zgledom in molitvijo podpirali mlade na poti odraščanja in krščanskega življenja.
  • OBISK MISIJONARKA S. MARJETE ZANJKOVIČ:

V nedeljo 1. avgusta 2021 bo pri Fari med sveto maša spregovorila o svojem misijonskem delu na Madagaskarju s. marjeta Zanjkovič, ki je trenutno v Sloveniji.

• PRILOŽNOST ZA SPOVED V ŽUPNIJI: Za spoved sem pri Fari na razpolago vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek, pol ure pred sveto mašo.
  • MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA v juliju 2021:

»Molimo, da bi v konfliktnih situacijah na družbenem, gospodarskem in političnem področju delovali kot pogumni in navdušeni graditelji dialoga in prijateljstva.«

• Župnik prosi, da v juliju molimo za svetost duhovnikov in za nove duhovne poklice.
  • Napaka in opravičilo: V oznanilih pretekle nedelje je prišlo do napake pri mašnem namenu, 25.7.2021, pri Fari. To nedeljo bo maša pri Fari za: + Ludvik in Angela Bole in starše Kozjan, Landol 5 in ne za + Ivana Doles, Landol 3. Za napako se opravičujem.