Avtor: Avtor Objavljeno: 1. 08. 2021

Zaobljubljen  dan v Slavini

Fara ob 19 h: za + družina Bajc, Goriče 9

Jezusova sprem.

Prvi petek: dopoldne obisk bolnih in starejših na domu

Razdrto ob 19 h: v zahvalo, Razdrto 35

Sikst II.

Razdrto ob 19h: za + Simončič, Razdrto 8

19. NEDELJA
MED LETOM

Dominik

Ubeljsko ob 8.30 h: za župljane

Fara ob 10 h: za + starši Gruden in Vadnjal, Dilce 15

• UDELEŽBA PRI BOGOSLUŽJU V CERKVI: Naši škofje so poslali za bogoslužje v cerkvah naslednja navodila:
  • V cerkvi je potrebno zagotavljati kar najmanjši možni stik med različnimi udeleženci.
  • Obvezno je redno prezračevanje prostorov cerkve.
  • V cerkve je obvezna uporaba zaščitne maske in med udeleženci, ki niso iz istega gospodinjstva razdalja najmanj 1 meter.
  • Ob vstopu v cerkev je obvezno razkuževanje rok.
  • PRIJAVE ZA ORATORIJ: Prosim starše, da čimprej prijavite otroke za oratoriji, ki bo v naši župniji potekal od 10. do 12. avgusta. Prijavnice skupaj s prispevkom oddajte v označen nabiralnik (škatlo) v cerkvi, na Ubeljskem in pri Fari. Prijavnice ste prejeli v elektronski obliki, skupaj z oznanili. Nekaj prijavnic je na razpolago tudi na polici za tisk.
    Podpisano izjavo naj otroci prinesejo prvi dan oratorija in jo oddajo animatorjem.
  • ZAOBLJUBLJEN DAN V SLAVINI: V četrtek, 5. avgusta, v Slavini obhajajo zaobljubljen dan. Svete maše bodo ob 7.30 – domači župnik, ob 10 h – somašujejo dekanijski duhovniki, ob 18 h somaševanje vodi novomašnik Tilen Kocjančič. Priložnost za spoved bo dopoldne od 6.30 h do maše in po maši do 10 h, popoldne pa od 14 h do maše. Ob 15 h bo izpostavljeno Najsvetejše, litanije in češčenje v tišini, do maše.
  • PRVI PETEK V AVGUSTU, 6. 8. 2021. Dopoldne bom obiskal bolne in starejše ne domu.
  • PRILOŽNOST ZA SPOVED V ŽUPNIJI: Za spoved sem pri Fari na razpolago vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek, pol ure pred sveto mašo.
  • VAŠI DAROVI: Na Krištofovo nedeljo ste darovali za prevozna sredstva naših misijonarjev:  na Ubeljskem 433,30 €, pri Fari 1.249,87 €. Hvala in Bog povrni!
  • MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA v avgustu 2021:
    »Molimo za Cerkev, da bi od Sv. Duha prejela milost in moč za preobrazbo v luči evangelija«
  • Župnik prosi, da v avgustu molimo za starše, da bi otroke in mlade vzgajali in spodbujali za sodelovanje v župniji, pri različnih službah: strežniki, pevci,  oratorij, mladinska skupina, bralci…
  • ZAHVALA: Hvala vsem, ki na Ubeljskem in pri Fari skrbite za košnjo trave okrog cerkve.