Avtor: Avtor Objavljeno: 8. 08. 2021

FARA  in  Ubeljsko, 19. nedelja med letom

Leto B – 8. 8. 2021

Edit Stein, sozav. EU

Ubeljsko ob 19 h: za mlade in njihovo rast v veri.

Lovrenc

Oratorij na Ubeljskem od 9 h do 16 h

Razdrto ob 19 h za + Pavla Tomaduz, Razdrto 17

Klara, Jasna

Oratorij na Ubeljskem od 9 h do 16 h

Hrašče ob 19 h: za + Ivana Tornič, Hrašče

Ivana Šantalska

Oratorij pri Fari – zaključek z mašo ob 16 h

Za  vse + iz družine Mejak, Goriče 21

Hipolit

Ubeljsko ob 19 h: za župljane

Maksimiljan Kolbe

Fara ob 19 h: za + Debevec Frančiška in starše Konobelj,

Hruševje 8

MARIJINO VNEBOVZETJE

Veliki šmaren

Razdrto ob 8.30 h: za + Blažek, Razdrto 20

Fara ob 10 h: za + družina Samsa in + Rajko Doles, V. Brda 2

Posvetitev Materi Božji

• UDELEŽBA PRI BOGOSLUŽJU V CERKVI: Za udeležbo pri bogoslužju v cerkvi veljajo naslednja navodila:
  • V cerkvi je potrebno zagotavljati kar najmanjši možni stik med različnimi udeleženci.
  • Obvezno je redno prezračevanje prostorov cerkve.
  • V cerkve je obvezna uporaba zaščitne maske in med udeleženci, ki niso iz istega gospodinjstva razdalja najmanj 1 meter.
  • Ob vstopu v cerkev je obvezno razkuževanje rok.
  • ORATORIJI: Od torka do četrtka bo v naši župniji potekal oratorij. Oratorij bomo v četrtek zaključili z mašo ob 16 h. V četrtek ste k sveti maši povabljeni tudi starši.
  • NEDELJSKA MAŠA OB SOBOTAH: Ker se število okuženih povečuje bomo pri Fari nadaljevali z nedeljsko mašo ob sobotah.
  • PRAZNIK MARIJINEGA VNEBOVZETJA: Letos bomo največji Marijin praznik Veliki šmaren obhajali na nedeljo. Marsikdo bo poromal v kakšno Marijino romarsko svetišče. V župniji bo maša na Razdrtem in pri Fari.
  • PRIJAVA OTROK V PRVI RAZRED VEROUKA: Starše, ki želite otroke vpisati v 1. razred verouka, prosim, da izpolnite prijavnico, ki vam jo skupaj z oznanili pošiljamo po internetu. Izpolnjeno prijavnico oddajte župniku osebno ali pa v poštni nabiralnik, najpozneje do 26.8.2021.
  • PRILOŽNOST ZA SPOVED V ŽUPNIJI: Za spoved sem pri Fari na razpolago vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek, pol ure pred sveto mašo
  • MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA v avgustu 2021:

»Molimo za Cerkev, da bi od Sv. Duha prejela milost in moč za preobrazbo v luči evangelija«

Župnik prosi, da v avgustu molimo za starše, da bi otroke in mlade vzgajali in spodbujali za sodelovanje v župniji, pri različnih službah: strežniki, pevci,  oratorij, mladinska skupina, bralci…

Zahvaljujem se vsem župljanom za voščila, dobre želje in vse darove ob praznovanju 70-letnice. Iskrena hvala in Bog povrni!