Avtor: Avtor Objavljeno: 15. 08. 2021

Na duhovnih vajah: čast M. Božji za zdravje, Hrenovice 15

Fara ob 16 h pogreb + Anita Čebokli, Hruševje 61

Evzebij

Na duhovnih vajah: v dober namen, Hrenovice

Helena, Alenka

Na duhovnih vajah: po osebnem namenu

Janez Eudes

Fara ob 19 h: za + Milena Zalar, Hrašče 96

Fara ob 19.30 h: sestanek katehistinj

Bernard; Samo

Ubeljsko ob 19 h: za + Regina in Aleksander Terčelj in

+ Pavla Blažek, VU 29

Pij X; Zdenko

Poroka Aljaž in Janja

Razdrto ob 19 h: za + Janko Simčič, Razdrto 1

21. NEDELJA

Devica. M. Kraljica

Ubeljsko ob 8.30 h:  za župljane

Fara ob 10 h: za + Aleksander Dekleva, Šmihel 14

• PRAZNIK MARIJINEGA VNEBOVZETJA je praznik naše vere, našega zaupanja in ljubezni do Božje Matere. Je praznik veselja, da smo po preizkušnjah tega življenja tudi mi poklicani v tisto slavo in nebeško srečo, v katero je Jezus z dušo in telesom vzel in poveličal svojo in našo Mater Marijo, po končanem zemeljskem življenju.
  • UDELEŽBA PRI BOGOSLUŽJU V CERKVI: Za udeležbo pri bogoslužju v cerkvi veljajo naslednja navodila:
    • V cerkvi je potrebno zagotavljati kar najmanjši možni stik med različnimi udeleženci.
    • Obvezno je redno prezračevanje prostorov cerkve.
    • V cerkve je obvezna uporaba zaščitne maske in med udeleženci, ki niso iz istega gospodinjstva razdalja najmanj 1 meter.
    • Ob vstopu v cerkev je obvezno razkuževanje rok.
  • ODSOTNOST: V prvi polovici tega tedna bom odsoten, ker bom na duhovnih vajah. V nujnem primeru pokličite župnika v Postojni.
  • NEDELJSKA MAŠA OB SOBOTAH:   Pri Fari bomo v septembru nadaljevali z nedeljsko mašo ob sobotah.
  • PRIJAVA OTROK V PRVI RAZRED VEROUKA: Starše, ki želite otroke vpisati v 1. razred verouka, prosim, da izpolnite prijavnico, ki vam jo skupaj z oznanili pošiljamo po internetu. Izpolnjeno prijavnico oddajte župniku osebno ali pa v poštni nabiralnik, najpozneje do 26.8.2021
  • SESTANEK KATEHISTINJ: V četrtek, 19.8.2021, bo ob 19.30 h, pri Fari sestanek katehistinj. Na srečanju se bomo dogovorili za razpored in urnik verouka v novem veroučnem letu 2021/22.
  • SESTANEK ŽPS: Pred začetkom novega pastoralnega leta vabim vse člane in članice ŽPS na sestanek, ki bo v četrtek, 26.8.2021 pri Fari, ob 19.30 h. Termin sestanka objavljam zato, da si boste lažje rezervirali čas za udeležbo. Na sestanku se moramo dogovoriti za izpeljavo izbire novih članov ŽPS. Po naročilu naših škofov naj bi v vseh škofijah in župnijah po SLO potekala izbira novih članov ŽPS v nedeljo 26.9.2021.
  • PRILOŽNOST ZA SPOVED V ŽUPNIJI: Za spoved sem pri Fari na razpolago vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek, pol ure pred sveto mašo.
  • MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA v avgustu 2021:

»Molimo za Cerkev, da bi od Sv. Duha prejela milost in moč za preobrazbo v luči evangelija«

Župnik prosi, da v avgustu molimo za starše, da bi otroke in mlade vzgajali in spodbujali za sodelovanje v župniji, pri različnih službah: strežniki, pevci,  oratorij, mladinska skupina, bralci…

ZAHVALA ZA ORATORIJ 2021: Na letošnjem oratoriju je sodelovalo 44 otrok in 15 animatorjev. Vsem, ki ste na kakršen koli način pomagali pri pripravi in izvedbi oratorija, na Ubeljskem in pri Fari, se lepo zahvaljujem. Hvala staršem in otrokom, vsem animatorjem, še posebej hvala Tini in Neži, ki sta vložili veliko truda v pripravo, organizacijo in izvedbo, hvala  vsem, ki ste pomagali s prevozom in vsem, ki ste poskrbeli za hrano. Bog povrni!

• PROŠNJA ZA POMOČ pri gradnji skavtske hiše: Slovenski skavti gradijo v Ljubljani hišo, ki jo potrebujejo za svojo dejavnost, saj so slovenski skavti z 5300 člani in 1000 prostovoljci ena največjih mladinskih organizaciji v državi. Prostore v katerih so do sedaj imeli svoj sedež in vodstvo, bodo morali v kratkem zapustiti. Zato prosijo za pomoč, da bodo lahko dokončali gradnjo svoje hiše.

Kdor želi pomagati, lahko to stori na več načinov. Podrobnejše informacije o tem dobite na listu, ki je na polici za verski tisk.