Avtor: Avtor Objavljeno: 21. 08. 2021

Muč. Jan. Krstnika

Ubeljsko ob 8.30 h: za žive in pokojne župljane

Fara ob 10 h: za + Viktor in + Žitko, Dilce 28

• UDELEŽBA PRI BOGOSLUŽJU V CERKVI: Za udeležbo pri bogoslužju v cerkvi veljajo naslednja navodila:
  • V cerkvi je potrebno zagotavljati najmanjši možni stik med različnimi udeleženci.
  • Obvezno je redno prezračevanje prostorov cerkve.
  • V cerkve je obvezna uporaba zaščitne maske in med udeleženci, ki niso iz istega gospodinjstva je potrebno vzdrževati najmanj 1 meter razdalje.
  • Ob vstopu v cerkev je obvezno razkuževanje rok.
  • NEDELJSKA MAŠA OB SOBOTAH:   V septembru bomo pri Fari nadaljevali z nedeljsko mašo ob sobotah.
  • PRIJAVA OTROK V PRVI RAZRED VEROUKA: Starše, ki želite otroke vpisati v 1. razred verouka, prosim, da izpolnite prijavnico, ki vam jo skupaj z oznanili pošiljamo po internetu. Izpolnjeno prijavnico oddajte župniku osebno ali pa v poštni nabiralnik, najpozneje do 26.8.2021
  • URNIK VEROUKA 2021/22  je priloga teh oznanil. Utemeljene pripombe čimprej sporočite župniku na: 041/615 838 ali po elektronski pošti: vincencij.lapajne@rkc.si
  • LETNI PRISPEVEK:
    • Na škofijski ravni je bil sprejet dogovor, da starši za različne materialne stroške, ki jih ima župnija pri izvajanju verouka, v veroučnem letu, starši prispevate za posameznega otroka 20 €. Starši, ki imate pri verouku več otrok, prispevate za prvega otroka 20 €, za ostale 10 €. Prosim, če lahko ta prispevek in za učbenik, oddate župniku v kuverti in napišete ime in priimek otroka ter razred.
  • SESTANEK ŽPS: Pred začetkom novega pastoralnega leta vabim vse člane in članice ŽPS na sestanek, ki bo v četrtek, 26.8.2021 pri Fari, ob 19.30 h. Na sestanku se bomo dogovoriti za izbiro novih članov ŽPS in se pogovorili o tekočih zadevah. Po naročilu škofov naj bi v vseh župnijah potekala izbira novih članov ŽPS, v nedeljo 26.9.2021.
  • PRILOŽNOST ZA SPOVED V ŽUPNIJI: Za spoved sem pri Fari na razpolago vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek, pol ure pred sveto mašo.
  • MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA v avgustu 2021:
    »Molimo za Cerkev, da bi od Sv. Duha prejela milost in moč za preobrazbo v luči evangelija«
  • Župnik prosi, da v avgustu molimo za starše, da bi otroke in mlade vzgajali in spodbujali za sodelovanje v župniji, pri različnih službah: strežniki, pevci,  oratorij, mladinska skupina, bralci ...