Avtor: Avtor Objavljeno: 29. 08. 2021

Fara ob 17 h: spoved za 7. 8. in 9. razred

Fara ob 19 h: za + Ana Magajna, Goriče 20

Gregor Veliki

Prvi petek – dopoldne obisk bolnih in starejših na domu

Ubeljsko ob 17h spoved za 7. 8. in 9. razred

Ubeljsko ob 19 h: za + Marija in Silvester Dolenc, M. Brda 12

Rozalija, Mojzes

Prva sobota

Fara ob 19 h: za + brat Franc, Hrenovice 12

23. NEDELJA -

angelska nedelja

Mati Terezija

Začetek veroučnega leta – blagoslov šolskih torb

Ubeljsko ob 8.30 h: za + Ivan in Marija Premrl, MU 15

Fara ob 10 h: za župljane

• UDELEŽBA PRI BOGOSLUŽJU V CERKVI: Število okužb se ponovno hitro povečuje, zato je pomembno, da pri bogoslužju v cerkvi vsi dosledno upoštevamo  naslednja navodila:
  • Najboljša preventiva je cepljenje.
  • V cerkvi je potrebno zagotavljati najmanjši možni stik med različnimi udeleženci.
  • Obvezno je redno prezračevanje prostorov cerkve.
  • V cerkve je obvezna uporaba zaščitne maske in med udeleženci, ki niso iz istega gospodinjstva je potrebno vzdrževati najmanj 1 meter razdalje.
  • Ob vstopu v cerkev je obvezno razkuževanje rok.
  • NEDELJSKA MAŠA OB SOBOTAH:   V septembru bomo pri Fari nadaljevali z nedeljsko mašo ob sobotah.
  • SPOVED ZA OTROKE: Pred začetkom veroučnega leta imajo otroci spoved, po razporedu, ki je objavljen v teh oznanilih.
  • VAJE ZA STREŽNIKE PRI FARI: V ponedeljek, 30.8.2021 vabim strežnike, ki so že do sedaj stregli pri maši in nove kandidate na skupno srečanje in vajo, ki bo ob 18 h v župnijski cerkvi, pri Fari.
  • URNIK VEROUKA 2021/22  ste prejeli v elektronski obliki skuapj z oznanili pretekle nedelje. Utemeljene pripombe čimprej sporočite župniku na: 041/615 838 ali po elektronski pošti: vincencij.lapajne@rkc.si
  • LETNI PRISPEVEK:

Na škofijski ravni je bil sprejet dogovor, da starši za različne materialne stroške, ki jih ima župnija pri izvajanju verouka čez celo leto, starši prispevate za posameznega otroka 20 €. Starši, ki imate pri verouku več otrok, prispevate za prvega otroka 20 €, za ostale 10 €. Prosim, če lahko starši ta prispevek in za učbenik, oddate župniku v kuverti in napišete ime in priimek otroka ter razred.

• ZAČETEK VEROUČNEGA LETA 2021/22: V nedeljo, 5. septembra 2021 vabim vse otroke, ki boste obiskovali verouk v novem pastoralnem letu, da pridete k sveti maši in prinesete k blagoslovu šolske torbe. Nekaj posameznikov iz višjih razredov bomo prosili za sodelovanje.

Nekateri  še niste prišli po veroučna spričevala. Prosim, da jih v nedeljo pridete iskat, da jih starši podpišejo, da jih boste lahko na začetku novega veroučnega leta prinesli župniku ali katehistinji.

• IZBIRA NOVIH ČLANOV ŽUPNIJSKEGA PASTORALNEGA SVETA (ŽPS):

Izbira novih članov ŽPS bi morala biti že lansko leto, ker mandat članov traja 5 let. Zaradi epidemije je bil mandat sedanjim članom podaljšan. Slovenski škofije so določili, naj se izbira izvede letos in sicer v nedeljo 26.9.2021. Upajmo, da se epidemiološke razmere do takrat ne bodo preveč poslabšale. V primeru do bodo škofje sprejeli drugačno odločitev, vas bomo o tem obvestili.

Posredujemo vam dva sklepa, ki smo jih sprejeli na seji ŽPS, v četrtek, 26.8.2021:

1. Vse, ki ste že lansko leto dali pisno soglasje, da vas lahko uvrstimo na kandidatno listo za nove člane ŽPS, prosimo, da pri tej odločitvi vztrajate. V primeru, da  je kdo iz utemeljenih razlogov to odločitev spremenil, naj to osebno sporoči župniku, najpozneje do 12.9.2021.

2. Izbira novih članov ŽPS bo potekala na omenjeno nedeljo po končani maši, preden boste odšli iz cerkve. Prejeli boste kandidatno listo, z imeni in priimki kandidatov in kandidatk. Na listi boste izbrali šestih kandidatov, ki so po vašem mnenju najbolj primerni. Izbrali jih boste tako, da boste obkrožili številko pred njihovim imenom in priimkom.

Pri izbiri boste lahko sodelovali tisti župljani, ki boste to nedeljo pri maši. Zato je pomembno, da se potrudite in sodelujete.

• PRVI PETEK IN PRVA SOBOTA: Na prvi petek v septembru, 3.9.2021 bom dopoldne na domu obiskal bolne in starejše, ki ne morejo v cerkev.
  • PRILOŽNOST ZA SPOVED V ŽUPNIJI: Za spoved sem pri Fari na razpolago vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek, pol ure pred sveto mašo.
  • MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA v septembru 2021:

»Molimo, da bi naše izbire vodile v preprost in okolju prijazen način življenje in da bi se veselili mladih, ki se tako odločno zavzemajo zanj.«

Župnik prosi, da v septembru molimo, da bi  starši in otroci v novem pastoralnem letu,  z veseljem in zavzetostjo sodelovali pri župnijski katehezi in nedeljski maši.